Sukčiai vilioja nemokamais lėktuvų bilietais

Publikuota: 2016 m. gruodžio 1 d. ketvirtadienis

Artėjant didžiosioms metų šventėms suaktyvėja ne tik dovanų, bet ir lėktuvų bilietų paieška. ESET saugumo ekspertai įspėja, kad kibernetiniai nusikaltėliai pasitelkę socialinės inžinerijos technikas jau spendžia pinkles neatsargiems vartotojams.

Užfiksuota nauja sukčiavimo ataka, kai per pranešimų programėlę „WhatsApp“ plinta melaginga Jungtinių Arabatų Emyratų avialinijų reklama, siūlanti galimybę laimėti nemokamus bilietus skrydžiui į bet kurią pasaulio šalį. Deja, aprašyme patalpinta nuoroda veda ne į oficialų oro linijų bendrovės, o į sukčiavimo svetainę.

Pasak ESET saugumo ekspertų, sukčiai fiktyviai svetainei panaudojo jau anksčiau, kitoms sukčiavimo kampanijoms, naudotą dizaino formatą. Fiktyvioje svetainėje pateikiama trumpa apklausa, kurią užpildžius vartotojui pranešama apie laimėtus du nemokamus lėktuvų bilietus. Tačiau norint atsiimti laimėjimą, vartotojas turi nedelsiant pasidalinti gauta nuoroda su dešimt kontaktų „WhatsApp“.

Tačiau pasidalinus nuoroda su draugais, vartotojas yra nukreipiamas į kitą svetainę, kurioje siūloma užsiregistruoti nurodant savo telefono numerį. Iš tikrųjų vartotojas įvesdamas savo telefono numerį užsisako brangiai kainuojančių žinučių prenumeratą.

Galiausiai vartotojas grąžinamas į pradinį puslapį, kuriame pranešama, kad jis nieko nelaimėjo. Pasak ESET saugumo ekspertų, sukčiavimo kampanija šiuo metu plinta ispanų, anglų, vokiečių ir portugalų kalbomis, identifikuodama aukų šalį pagal jų IP geolokaciją.

Vartotojams patariama būti atidesniems ir nespausti nežinomų nuorodų, taip pat nedalyvauti neaiškiuose konkursuose ar žaidimuose, ypač platinamuose el. paštu, SMS žinutėmis ar socialiniuose tinkluose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »