Trečdalis Baltijos šalių interneto vartotojų per pastaruosius tris mėnesius buvo apsilankę užkrėstuose tinklalapiuose

Publikuota: 2012 m. lapkričio 12 d. pirmadienis

Baltijos šalyse kas trečias vartotojas per pastarąjį ketvirtį bent kartą galėjo internete užkrėsti savo kompiuterį. Šie duomenys buvo gauti „Kaspersky Lab“ pasitelkiant debesų grėsmių stebėjimo sistemą „Kaspersky Security Network (KSN)“.

Tarp Baltijos šalių gyventojų didžiausią riziką patyrė Lietuvos vartotojai – 33,5 proc. atvejų jie buvo susidūrę su kenkėjišku kodu (šalis užėmė 23-ią vietą pasaulyje), paskui seka Latvija – 31,7 proc. (34-a vieta pasaulyje) ir Estija – 30,1 proc. (39-a vieta). Visos trys šalys pagal šį rodiklį patenka į rizikos grupę pagal „Kaspersky Lab“ klasifikaciją.

„Taigi praktiškai kas trečias Baltijos šalių vartotojas nors kartą per ketvirtį interneto platybėse susiduria su kenkėjišku kodu. O štai tokiose Pietų Europos šalyse kaip Ispanija, Italija, Graikija šis rodiklis sudaro 36 proc. Šiaurės Europoje situacija geresnė – Švedijoje, Norvegijoje ir Suomijoje kibernetinių nusikaltėlių aukomis tapo tik kas ketvirtas vartotojas. Matome, kad Baltijos šalių skaičiai artimi Europos Sąjungos vidutiniam rodikliui“, – atkreipia dėmesį Jurijus Namestnikovas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas.

Kalbant apie grėsmes Baltijos šalyse reikia paminėti, kad kenkėjai, norėdami per internetą patekti į kompiuterį, taiko eksploitus, kurių darbo pagrindas – kompiuterio programinės įrangos klaidos. Tokiu atveju aukos kompiuteryje diegiami banko Trojos virusai. Antras populiarus variantas – įvilioti vartotoją į jam įdomų tinklalapį. Čia paprastai taikoma privalomos mokamos SMS žinutės schema.

Be to, Baltijos šalių prieglobose sutinkamos kenkėjiškos programos. Tuo pasižymi visos trys šalys: pagal šį rodiklį Latvija užima 15-ą vietą pasaulyje (0,5 proc.), Estija – 25-ą vietą (0,17 proc.), Lietuva – 42-ą vietą (0,06 proc.).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »