Trys prieš vieną: vidutinis grėsmių skaičius vienam vartotojui

Publikuota: 2014 m. vasario 27 d. ketvirtadienis

2013 m. buvo aptikta apie 143 tūkst. naujų kenkėjiškų programų mobiliesiems įrenginiams modifikacijų, o mobiliųjų virusų netikriems laiškams siųsti, kreditinių kortelių duomenims ir pinigams iš vartotojų banko sąskaitų vogti pavyzdžių skaičius padidėjo beveik 20 kartų. Tokie duomenys pateikti „Kaspersky Lab“ analitinėje ataskaitoje, atliktoje remiantis mobiliųjų kibernetinių grėsmių plėtros tyrimais 2013 m.

Pagrindine praėjusių metų tendencija galima pavadinti žymų mobiliųjų kenkėjiškų programų įvairovės ir skaičiaus augimą. 2013 m. pradžioje buvo žinomi 67 bankiniai „Trojos” virusai, o metų pabaigoje „Kaspersky Lab“ kolekcijoje buvo jau 1321 unikalus pavyzdys. Iš viso pernai „Kaspersky Lab“ produktai sustabdė 2,5 tūkst. bandymų užkrėsti mobiliuosius įrenginius bankiniais „Trojos“ virusais.

Pagal atakuojamų unikalių vartotojų skaičių pirmauja Rusija (40 proc. visų atakų), po jos seka Indija (8 proc.), Vietnamas (4 proc.), Ukraina (4 proc.) ir Didžioji Britanija (3 proc.). „Android“ platforma iki šiol išlieka labiausiai atakuojama – 98,1 proc. visų kenkėjiškų programų. Jų plėtrai apgavikai naudojo apie 4 mln. kenkėjiškų programinės įrangos diegimo paketų.

„Kaspersky Lab“ ataskaita taip pat išsamiai aprašo apgavikų metodus ir gudrybes. Mobiliesiems įrenginiams užkrėsti jie taikė kelias technologijas: teisėtų interneto resursų užkrėtimą, priedų platinimą per alternatyvias parduotuves ir SMS su kenkėjiška nuoroda siuntimą pagal aukos kontaktus. Kad išvengtų priedų vientisumo kodo tikrinimo diegiant, apgavikai naudojo „Master Key“ silpnąsias vietas, o „Android“ platformos silpnųjų vietų naudojimas leido padidinti kenkėjiškų priedų teises, jų galimybes ir padaryti sudėtingesnį jų naikinimą. Tokios silpnosios vietos uždengiamos tik sulaukus tiekėjo atnaujinimų. Tačiau jei išmanusis telefonas arba planšetė išleisti anksčiau nei prieš metus, jų palaikymą tiekėjas gali sustabdyti – tokiu atveju padėti gali tik antivirusinis sprendimas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »