Valandų valandos išmaniojo ekrane: kaip išsaugoti sveikas akis?

Publikuota: 2017 m. gegužės 4 d. ketvirtadienis

Šiandien, žiūrėdami į išmaniųjų telefonų ekranus, žmonės per dieną praleidžia ne vieną valandą. Šiuolaikiniam žmogui telefonas yra ne tik įrankis, skirtas pramogoms ar bendravimui – daugeliui tai neatsiejama kasdienio darbo dalis. Vargu ar valandų skaičių, praleistą žiūrint į išmaniojo ekraną, pavyks sumažinti, tad tokiu atveju labai svarbu apsaugoti regėjimą. Pateikiame svarbiausias taisykles, kurių laikantis pavyks tą padaryti.

20 – 20 – 20 taisyklė

Jeigu užduočių atlikimui ar pramogoms išmaniajame kasdien skiriate ne vieną valandą, turėtumėte žinoti, kad kartas nuo karto reikalingos reguliarios pertraukos. Akių poilsiui geriausiai tinka taisyklė 20 – 20 – 20. Jums tereikia kas 20 minučių pakelti akis nuo ekrano ir susirasti mažiausiai už 20 metrų esantį objektą, į kurį reikia žiūrėti 20 sekundžių. Tokiu būdu ne tik pailsinsite savo akis nuo ekrano, bet ir jas mankštinsite. Laikui bėgant atlikdami šį pratimą turėtumėte pajusti gerokai mažesnį akių nuovargį.

Pažabokite mėlynąją šviesą

Mūsų dienomis daugeliui sunku atsispirti ir neperžvelgti socialinių tinklų naujienų prieš pat užmiegant, tačiau niekas nesusimąsto, kad tai gali atsiliepti miego kokybei, o kartu tai nėra naudinga ir akims. Todėl žmonėms rekomenduojama naudoti tuos įrenginius, kurie turi mėlynosios šviesos blokavimo funkcijas. Šia savybe pasižymi aukščiausios klasės technologijų gamintojų įrenginiai, pavyzdžiui, naujausi „Samsung“ išmanieji telefonai. Jeigu tam galimybės neturite – belieka jokiais būdais nesinešti išmaniojo į lovą su savimi prieš pat poilsį – kitaip, tikėtina, pagundai neatsispirsite.

Mirksėkite ir nepamirškite saugaus atstumo

Žiūrėdami į telefono ekraną mes mirksime tris kartus mažiau, negu iš tikrųjų turėtume, todėl tiesiog privalote to neužmiršti. Nuolatinis ir dažnas mirksėjimas apsaugo jūsų akis nuo išsausėjimo ir sumažina jų dirginimą. Tuo tarpu saugus atstumas akims tarp jų ir išmaniojo telefono ekrano turėtų būti mažiausiai 40 centimetrų. Jeigu toks atstumas atrodo per didelis – ne bėda. Tereikia pasididinti teksto dydį – mat tai ne tik išspręs galimą bėdą, bet ir dar labiau palengvins akių darbą. Galbūt priprasti ir bus sunku, tačiau jūsų akys, neabejotinai, jums padėkos!

Pasirinkite tinkamą kontrasto lygį

Per daug šviesus ar tamsus ekranas suteikia ne tik nereikalingo streso jūsų akims, bet ir trukdo susikaupti. Norėdami to išvengti, kuo skubiau eikite į savo išmaniojo telefono nustatymus ir sureguliuokite savo ekrano ryškumą – juk tamsiu paros metu nereikalinga ryški ekrano šviesa, kuri tik bereikalingai vargins akis. Kita vertus, naujausi telefonai dažniausiai patys reaguoja į aplinkos apšvietimą ir atitinkamai sureguliuoja reikiamą šviesos kontrastą, tad tiesiog patikrinkite, ar ši funkcija įrenginyje įjungta. Beje, kartais naudingas ir telefono ekrano nuvalymas drėgna servetėle – nepatikėsite kiek purvo ant šio jūsų kasdienio palydovo galite surinkti! Visas ekrane esančias detales matysite kur kas geriau, o kartu ir nesukelsite papildomo vargo savo akims.

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »