Valandų valandos išmaniojo ekrane: kaip išsaugoti sveikas akis?

Publikuota: 2017 m. gegužės 4 d. ketvirtadienis

Šiandien, žiūrėdami į išmaniųjų telefonų ekranus, žmonės per dieną praleidžia ne vieną valandą. Šiuolaikiniam žmogui telefonas yra ne tik įrankis, skirtas pramogoms ar bendravimui – daugeliui tai neatsiejama kasdienio darbo dalis. Vargu ar valandų skaičių, praleistą žiūrint į išmaniojo ekraną, pavyks sumažinti, tad tokiu atveju labai svarbu apsaugoti regėjimą. Pateikiame svarbiausias taisykles, kurių laikantis pavyks tą padaryti.

20 – 20 – 20 taisyklė

Jeigu užduočių atlikimui ar pramogoms išmaniajame kasdien skiriate ne vieną valandą, turėtumėte žinoti, kad kartas nuo karto reikalingos reguliarios pertraukos. Akių poilsiui geriausiai tinka taisyklė 20 – 20 – 20. Jums tereikia kas 20 minučių pakelti akis nuo ekrano ir susirasti mažiausiai už 20 metrų esantį objektą, į kurį reikia žiūrėti 20 sekundžių. Tokiu būdu ne tik pailsinsite savo akis nuo ekrano, bet ir jas mankštinsite. Laikui bėgant atlikdami šį pratimą turėtumėte pajusti gerokai mažesnį akių nuovargį.

Pažabokite mėlynąją šviesą

Mūsų dienomis daugeliui sunku atsispirti ir neperžvelgti socialinių tinklų naujienų prieš pat užmiegant, tačiau niekas nesusimąsto, kad tai gali atsiliepti miego kokybei, o kartu tai nėra naudinga ir akims. Todėl žmonėms rekomenduojama naudoti tuos įrenginius, kurie turi mėlynosios šviesos blokavimo funkcijas. Šia savybe pasižymi aukščiausios klasės technologijų gamintojų įrenginiai, pavyzdžiui, naujausi „Samsung“ išmanieji telefonai. Jeigu tam galimybės neturite – belieka jokiais būdais nesinešti išmaniojo į lovą su savimi prieš pat poilsį – kitaip, tikėtina, pagundai neatsispirsite.

Mirksėkite ir nepamirškite saugaus atstumo

Žiūrėdami į telefono ekraną mes mirksime tris kartus mažiau, negu iš tikrųjų turėtume, todėl tiesiog privalote to neužmiršti. Nuolatinis ir dažnas mirksėjimas apsaugo jūsų akis nuo išsausėjimo ir sumažina jų dirginimą. Tuo tarpu saugus atstumas akims tarp jų ir išmaniojo telefono ekrano turėtų būti mažiausiai 40 centimetrų. Jeigu toks atstumas atrodo per didelis – ne bėda. Tereikia pasididinti teksto dydį – mat tai ne tik išspręs galimą bėdą, bet ir dar labiau palengvins akių darbą. Galbūt priprasti ir bus sunku, tačiau jūsų akys, neabejotinai, jums padėkos!

Pasirinkite tinkamą kontrasto lygį

Per daug šviesus ar tamsus ekranas suteikia ne tik nereikalingo streso jūsų akims, bet ir trukdo susikaupti. Norėdami to išvengti, kuo skubiau eikite į savo išmaniojo telefono nustatymus ir sureguliuokite savo ekrano ryškumą – juk tamsiu paros metu nereikalinga ryški ekrano šviesa, kuri tik bereikalingai vargins akis. Kita vertus, naujausi telefonai dažniausiai patys reaguoja į aplinkos apšvietimą ir atitinkamai sureguliuoja reikiamą šviesos kontrastą, tad tiesiog patikrinkite, ar ši funkcija įrenginyje įjungta. Beje, kartais naudingas ir telefono ekrano nuvalymas drėgna servetėle – nepatikėsite kiek purvo ant šio jūsų kasdienio palydovo galite surinkti! Visas ekrane esančias detales matysite kur kas geriau, o kartu ir nesukelsite papildomo vargo savo akims.

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »