Vėl aktyviai plinta kenkėjas „Nemucod“

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 10 d. trečiadienis

ESET saugumo tyrėjai nustatė naują kenkėjiškų el. laiškų kampaniją, kurioje dalyvauja šiemet aktyviausias trojanų atsisiuntėjas „Nemucod“. Vietoj anksčiau platintų išpirkos reikalaujančių kenkėjų, šįkart „Nemucod“ į užkrėstus kompiuterius įdiegia galinių durų trojaną.

Šiais metais „Nemucod“ jau buvo panaudotas keliose didelėse kampanijose. Kovo pabaigoje šio užkrato nustatymai siekė 24 proc. globaliu mastu, o kai kuriose šalyse – virš 50 proc. Tačiau iki šiol kenkėjas į užkrėstus kompiuterius atsiųsdavo išpirkos reikalaujančias programas, tokias kaip „Locky“ ar „TeslaCrypt“.

„Nemucod“ atsisiunčiamas galinių durų kenkėjas, kurį ESET sprendimai nustato kaip „Win32/Kovter“, yra taip vadinamas reklamų spaudinėtojas. Trojanas gali aktyvuoti virš 30 skirtingų užklausų, kad lankytųsi interneto svetainėse ir spaudinėtų ant reklamų. Be to, „Kovter“ suteikia programišiams galimybę valdyti užkrėstus kompiuterius nuotoliniu būdu be vartotojo žinios.

Kenkėjiška programa „Nemucod“ plinta el. laiškais kaip prisegtas archyvas (ZIP), esą tai sąskaita ar kitas svarbus dokumentas. Vartotojams atidarius „Nemucod“ užkrėstą failą, šis kenkėjas į kompiuterį atsiunčia ir įdiegia „Kovter“.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja laikytis bendrų saugaus naršymo internete taisyklių ir neatidaryti įtartinų el. laiškų, ypač juose prisegtų nežinomų failų. Jei el. pašto klientas ar pašto serveris leidžia blokuoti prisegtukus pagal jų tipą, rekomenduojama blokuoti el. laiškus su prisegtais .exe, .bat, .cmd, .scr ir .js failais. Jei darbo pobūdis yra toks, kad privalote gauti tokius failus el. paštu, patariama būti atidesniems siuntėjams, kilus įtarimui patikrinti patį el. laišką ir jame prisegtą failą su antivirusine programa.

Taip pat patariama pasitikrinti, ar naudojama operacinė sistema pateikia failų plėtinius – jei nerodomas pilnas failo pavadinimas, vartotojas jį gali atidaryti per klaidą, pavyzdžiui, INVOICE.PDF.EXE rodomas kaip INVOICE.PDF.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »