Vėl aktyviai plinta kenkėjas „Nemucod“

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 10 d. trečiadienis

ESET saugumo tyrėjai nustatė naują kenkėjiškų el. laiškų kampaniją, kurioje dalyvauja šiemet aktyviausias trojanų atsisiuntėjas „Nemucod“. Vietoj anksčiau platintų išpirkos reikalaujančių kenkėjų, šįkart „Nemucod“ į užkrėstus kompiuterius įdiegia galinių durų trojaną.

Šiais metais „Nemucod“ jau buvo panaudotas keliose didelėse kampanijose. Kovo pabaigoje šio užkrato nustatymai siekė 24 proc. globaliu mastu, o kai kuriose šalyse – virš 50 proc. Tačiau iki šiol kenkėjas į užkrėstus kompiuterius atsiųsdavo išpirkos reikalaujančias programas, tokias kaip „Locky“ ar „TeslaCrypt“.

„Nemucod“ atsisiunčiamas galinių durų kenkėjas, kurį ESET sprendimai nustato kaip „Win32/Kovter“, yra taip vadinamas reklamų spaudinėtojas. Trojanas gali aktyvuoti virš 30 skirtingų užklausų, kad lankytųsi interneto svetainėse ir spaudinėtų ant reklamų. Be to, „Kovter“ suteikia programišiams galimybę valdyti užkrėstus kompiuterius nuotoliniu būdu be vartotojo žinios.

Kenkėjiška programa „Nemucod“ plinta el. laiškais kaip prisegtas archyvas (ZIP), esą tai sąskaita ar kitas svarbus dokumentas. Vartotojams atidarius „Nemucod“ užkrėstą failą, šis kenkėjas į kompiuterį atsiunčia ir įdiegia „Kovter“.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja laikytis bendrų saugaus naršymo internete taisyklių ir neatidaryti įtartinų el. laiškų, ypač juose prisegtų nežinomų failų. Jei el. pašto klientas ar pašto serveris leidžia blokuoti prisegtukus pagal jų tipą, rekomenduojama blokuoti el. laiškus su prisegtais .exe, .bat, .cmd, .scr ir .js failais. Jei darbo pobūdis yra toks, kad privalote gauti tokius failus el. paštu, patariama būti atidesniems siuntėjams, kilus įtarimui patikrinti patį el. laišką ir jame prisegtą failą su antivirusine programa.

Taip pat patariama pasitikrinti, ar naudojama operacinė sistema pateikia failų plėtinius – jei nerodomas pilnas failo pavadinimas, vartotojas jį gali atidaryti per klaidą, pavyzdžiui, INVOICE.PDF.EXE rodomas kaip INVOICE.PDF.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »