Vėl aktyviai plinta kenkėjas „Nemucod“

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 10 d. trečiadienis

ESET saugumo tyrėjai nustatė naują kenkėjiškų el. laiškų kampaniją, kurioje dalyvauja šiemet aktyviausias trojanų atsisiuntėjas „Nemucod“. Vietoj anksčiau platintų išpirkos reikalaujančių kenkėjų, šįkart „Nemucod“ į užkrėstus kompiuterius įdiegia galinių durų trojaną.

Šiais metais „Nemucod“ jau buvo panaudotas keliose didelėse kampanijose. Kovo pabaigoje šio užkrato nustatymai siekė 24 proc. globaliu mastu, o kai kuriose šalyse – virš 50 proc. Tačiau iki šiol kenkėjas į užkrėstus kompiuterius atsiųsdavo išpirkos reikalaujančias programas, tokias kaip „Locky“ ar „TeslaCrypt“.

„Nemucod“ atsisiunčiamas galinių durų kenkėjas, kurį ESET sprendimai nustato kaip „Win32/Kovter“, yra taip vadinamas reklamų spaudinėtojas. Trojanas gali aktyvuoti virš 30 skirtingų užklausų, kad lankytųsi interneto svetainėse ir spaudinėtų ant reklamų. Be to, „Kovter“ suteikia programišiams galimybę valdyti užkrėstus kompiuterius nuotoliniu būdu be vartotojo žinios.

Kenkėjiška programa „Nemucod“ plinta el. laiškais kaip prisegtas archyvas (ZIP), esą tai sąskaita ar kitas svarbus dokumentas. Vartotojams atidarius „Nemucod“ užkrėstą failą, šis kenkėjas į kompiuterį atsiunčia ir įdiegia „Kovter“.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja laikytis bendrų saugaus naršymo internete taisyklių ir neatidaryti įtartinų el. laiškų, ypač juose prisegtų nežinomų failų. Jei el. pašto klientas ar pašto serveris leidžia blokuoti prisegtukus pagal jų tipą, rekomenduojama blokuoti el. laiškus su prisegtais .exe, .bat, .cmd, .scr ir .js failais. Jei darbo pobūdis yra toks, kad privalote gauti tokius failus el. paštu, patariama būti atidesniems siuntėjams, kilus įtarimui patikrinti patį el. laišką ir jame prisegtą failą su antivirusine programa.

Taip pat patariama pasitikrinti, ar naudojama operacinė sistema pateikia failų plėtinius – jei nerodomas pilnas failo pavadinimas, vartotojas jį gali atidaryti per klaidą, pavyzdžiui, INVOICE.PDF.EXE rodomas kaip INVOICE.PDF.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »