Vėl aktyviai plinta kenkėjas „Nemucod“

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 10 d. trečiadienis

ESET saugumo tyrėjai nustatė naują kenkėjiškų el. laiškų kampaniją, kurioje dalyvauja šiemet aktyviausias trojanų atsisiuntėjas „Nemucod“. Vietoj anksčiau platintų išpirkos reikalaujančių kenkėjų, šįkart „Nemucod“ į užkrėstus kompiuterius įdiegia galinių durų trojaną.

Šiais metais „Nemucod“ jau buvo panaudotas keliose didelėse kampanijose. Kovo pabaigoje šio užkrato nustatymai siekė 24 proc. globaliu mastu, o kai kuriose šalyse – virš 50 proc. Tačiau iki šiol kenkėjas į užkrėstus kompiuterius atsiųsdavo išpirkos reikalaujančias programas, tokias kaip „Locky“ ar „TeslaCrypt“.

„Nemucod“ atsisiunčiamas galinių durų kenkėjas, kurį ESET sprendimai nustato kaip „Win32/Kovter“, yra taip vadinamas reklamų spaudinėtojas. Trojanas gali aktyvuoti virš 30 skirtingų užklausų, kad lankytųsi interneto svetainėse ir spaudinėtų ant reklamų. Be to, „Kovter“ suteikia programišiams galimybę valdyti užkrėstus kompiuterius nuotoliniu būdu be vartotojo žinios.

Kenkėjiška programa „Nemucod“ plinta el. laiškais kaip prisegtas archyvas (ZIP), esą tai sąskaita ar kitas svarbus dokumentas. Vartotojams atidarius „Nemucod“ užkrėstą failą, šis kenkėjas į kompiuterį atsiunčia ir įdiegia „Kovter“.

ESET saugumo ekspertai rekomenduoja laikytis bendrų saugaus naršymo internete taisyklių ir neatidaryti įtartinų el. laiškų, ypač juose prisegtų nežinomų failų. Jei el. pašto klientas ar pašto serveris leidžia blokuoti prisegtukus pagal jų tipą, rekomenduojama blokuoti el. laiškus su prisegtais .exe, .bat, .cmd, .scr ir .js failais. Jei darbo pobūdis yra toks, kad privalote gauti tokius failus el. paštu, patariama būti atidesniems siuntėjams, kilus įtarimui patikrinti patį el. laišką ir jame prisegtą failą su antivirusine programa.

Taip pat patariama pasitikrinti, ar naudojama operacinė sistema pateikia failų plėtinius – jei nerodomas pilnas failo pavadinimas, vartotojas jį gali atidaryti per klaidą, pavyzdžiui, INVOICE.PDF.EXE rodomas kaip INVOICE.PDF.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »