Pekino olimpinių žaidynių dienoraštis

Publikuota: 2008 m. rugpjūčio 12 d. antradienis • • • Peržiūrėta: 24

Šiandien, penktąją Pekino olimpinių žaidynių dieną, vėl pradžiugino Lietuvos krepšininkai. Rezultatu 99:67 jie nugalėjo Irano rinktinę. Tame pačiame A pogrupyje žaidžiantys kroatai įveikė Europos čempionę Rusijos rinktinę 85:78. B grupėje Graikija 87:64 nugalėjo Vokietijos krepšininkus. Badmintonininkas K. Navickas vyrų vienetų varžybų aštunfinalyje turėjo pripažinti Malaizijos atstovo Č. Vei Li pranašumą. Antrajai pasaulio raketei žaidynių debiutantas pralaimėjo rezultatu 0:2 ir iš tolesnės kovos pasitraukė. Šiandien prasidėjo moterų buriavimo varžybos „Laser-Radial“ klasėje. Jose dalyvaujanti G. Volungevičiūtė po dviejų plaukimų užima ketvirtąją vietą. Varžybų finalininkės paaiškės po 10 etapų. 200 m krūtine atrankos varžybų pirmajame plaukime Lietuvos sportininkas E. Dautartas finišavo pirmas ir pagerino dar 1980 m. R. Žulpos pasiektą Lietuvos rekordą. Distanciją E. Dautartas įveikė per 2 min. 13,11 sek., tačiau to nepakako prasibrauti į pusfinalį. Kitas Lietuvos plaukikas P. Viktoravičius taip pat nepateko į vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalį. Atrankos varžybose distanciją šiaulietis įveikė per 49,27 sek. ir užėmė 28-29 vietą tarp 64 dalyvių.
Rytoj atskiro starto lenktynėse dalyvaus dviratininkė E. Pučinskaitė. Irkluotojas M. Griškonis rungtyniaus pusfinalyje. Buriavimo varžybas tęs G. Volungevičiūtė, su varžovais susigrums graikų-romėnų imtynių meistrai A. Kazakevičius ir V. Venckaitis, o bokso ringe kovos J. Jakšto. Plaukimo baseine atrankos varžybose 200 m krūtine startuos R. Dvariškytė, kompleksinio plaukimo rungtyje – V. Janušaitis.
Visus žaidynių rezultatus ir daug kitos įdomios informacijos rasite naujienų portale www.olimpiada.lt.