Pekino olimpinių žaidynių dienoraštis

Publikuota: 2008 m. rugpjūčio 14 d. ketvirtadienis • • • Peržiūrėta: 42

Šiandien, septintąją Pekino olimpinių žaidynių dieną medalį pagaliau laimėjo ir Lietuva. Bronzą pelnė graikų-romėnų imtynininkas meistras M. Mizgaitis! Svorio kategorijoje iki 120 kg lemiamoje kovoje jis įveikė Prancūzijos atstovą J. Ščepaniaką. Kitas Lietuvos imtynininkas M. Ežerskis paguodos turnyre svorio kategorijoje iki 96 kg pralaimėjo 2007 m. pasaulio vicečempionui kazachui A. Mambetovui ir liko septintas.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po dramatiškos kovos rezultatu 86:79 įveikė Europos čempionę Rusijos rinktinę. Pergalės džiaugsmą žaidynėse pirmą kartą patyrė B grupėje rungtyniaujantys J. Kazlausko vadovaujami Kinijos krepšininkai.
V. Janušaitis nepateko į 200 m plaukimo kompleksiniu stiliumi finalą. Pusfinalyje jis distanciją įveikė per 2 min. 0,76 sek. ir užėmė 15 vietą. Vakar atrankos plaukimuose, kai pasiekė naują Lietuvos rekordą, jis buvo greitesnis – 1 min. 59,63 sek. Atrankos varžybose 50 m laisvu stiliumi plaukęs R. Gimbutis distanciją įveikė per 24,36 sek., užėmė 58 vietą ir nepateko į pusfinalį. Pusfinalio nepasiekė ir 100 m peteliške plaukęs R. Šalčius. Jis distanciją įveikė per 52,90 sek. ir 0,35 sek. pagerino Lietuvos rekordą, tačiau liko 34 vietoje.
Dėl nepalankių oro sąlygų atidėtos irklavimo varžybos, kuriose 2000 m distancijos vienviečių valčių rungtyje dėl 7-12 vietų turėjo dalyvauti M. Griškonis. Į rydieną perkeltos ir buriavimo varžybos, kuriose „Laser-Radial“ klasėje ryngtyniauja G. Volungevičiūtė.
Rytoj kovas pradeda mūsų lengvaatlečiai: septynkovininkės A. Skujytė ir V. Žemaitytė, bėgikės E. Balčiūnaitė, R. Troup, diskininkė Z. Sendriūtė. Startuos dviračių treko meistrės V. Sereikaitė ir S. Pauliukaitė. Atrankos varžybose 50 m laisvu stiliumi startuos dar viena Lietuvos plaukikė R. Mileišytė.
Visus žaidynių rezultatus ir daug kitos įdomios informacijos rasite naujienų portale www.olimpiada.lt.