Pekino olimpinių žaidynių dienoraštis

Publikuota: 2008 m. rugpjūčio 19 d. antradienis • • • Peržiūrėta: 35

Dvyliktoji žaidynių diena mūsų olimpiečiams buvo sėkminga.
„Laser Radial“ klasės buriavimo varžybų finalinį etapą laimėjo G. Volungevičiūtė. Susumavus visų plaukimų rezultatus, ji iškovojo žaidynių sidabrą. Tai pirmasis olimpinis medalis mūsų šalies buriavimo istorijoje. Čempione tapo amerikietė A. Taniklif.
Dar viena olimpinį medalį – šįkart bronzos – laimėjo disko metikas V. Alekna. Varžybų finale 36 metų vilnietis diską nusviedė 67 m 79 cm.
Irkluotojai A. Duonėla ir E. Balčiūnas dviviečių baidarių irklavimo atrankos plaukime 500 m nuotolį įveikė per 1 min. 31,232 sek. Jie finišavo penkti ir dėl kelialapio į finalą kovos pusfinalyje. Dviviečių kanojų irklavimo pirmajame plaukime R. Labuckas ir T. Gadeikis tokį patį atstumą įveikė per 1 min. 42,803 sek. Jie finišavo ketvirti ir dėl kelialapio į finalą taip pat kovos pusfinalyje. Irklavimo varžybų pusfinaliai – ketvirtadienį.
Stalo tenisininkė R. Paškauskienė po atkaklios kovos 4:3 įveikė Šiaurės Korėjos atstovę K. M. Yong. Rytoj antrajame rate lietuvė, kuri pasaulio reitinge užima 100-ąją vietą, susitiks su 40-ąją rakete vengre K. Tot.
S. Krupeckaitė dviračių treko sprinto varžybose finišavo pirma. Tačiau dėl taisyklių pažeidimo galutinėje rikiuotėje smuktelėjo į 8-ą vietą. Aukso medalis atiteko britei V. Pendleton.
Ieties metimo atrankos varžybose I. Stasiulionytė įrankį numetė 55 m 34 cm ir užėmė 32 vietą. Į tolesnes varžybas ji nepateko.
Rytoj Lietuvos krepšininkai olimpinio turnyro ketvirtfinalyje susitiks su žaidynių šeimininkais kinais, kuriems vadovauja buvęs Lietuvos rinktinės treneris J. Kazlauskas. Rungtynių pradžia 11 val. 45 min. Lietuvos laiku. Taip pat rytoj startuos Lietuvos lengvaatletis V. Kozlovas. Jis dalyvaus 800 m bėgimo atrankos varžybose.
Visus žaidynių rezultatus ir daug kitos įdomios informacijos rasite naujienų portale www.olimpiada.lt.