Universitetai nori atsiskleisti ir kaip sportiškos institucijos

Krepšinis

Daugelis jau žino, kad rugsėjį prasidėjo naujasis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas, kuriame dalyvauja 9 Lietuvos aukštųjų mokyklų krepšininkai vaikinai ir 8 Lietuvos aukštųjų mokyklų krepšininkės merginos.

Kai LSKL prezidentu buvo išrinktas aktyvus ir entuziastingas Klaipėdos verslininkas bei sporto rėmėjas Rimantas Cibauskas, Kaune vykstančios varžybos pradėtos organizuoti kiekvienam sportą mylinčiam kauniečiui artimoje vietoje – Kauno sporto halėje. Be to, studentų krepšinio mėgėjai kiekvieną pirmadienį ne tik stebi atkaklias krepšininkų kovas, bet ir klausosi geriausių Lietuvos atlikėjų dainų, stebi muzikos šou. Per pirmąsias šio sezono varžybas Kauno sporto halėje visiems entuziazmo ir ryžto linkėjo „LT United“ vyrai. Taigi LSKL varžybos tapo puikia sporto aistruolių pramoga.

LSKL prezidentas šiemet sugalvojo naują akciją. „Naujojo sezono varžybomis rektoriai galėtų pasinaudoti populiarindami savo universitetus. Prieš rungtynes stendais galėtų surengti savotiškas atviras duris, – teigė R.Cibauskas, – nes į studentų rungtynes susirenka tūkstantis ir daugiau žiūrovų.“ Paklaustas, ko siekiama tokia akcija, LSKL prezidentas pateikė net kelias idėjas. „Ši studentų lyga, skirtingai negu kitos lygos vienija jaunuolius, kuriems turi būti svarbu ne tik sportas, bet ir mokslai, – pabrėžė R.Cibauskas. – Krepšininkai studentai turi skirti dėmesį ir savo studijoms, be to, tai susiję su jų ateitimi, tad universitetų prisistatymas gali būti ir kaip “auklėjamoji„ priemonė.“ LSKL prezidentas teigė, kad stengiasi, jog universitetai taptų patrauklūs, sudomintų ir moksleivius, atvykstančius pasižiūrėti varžybų, paskatintų juos stoti į norimą aukštąją mokyklą. Ir dar kaip vieną svarbų universitetų prisistatymo bruožą R.Cibauskas išskyrė atskirų universitetų studentų krepšininkų artimesnį bendravimą. „Ne visos aukštosios mokyklos gali surinkti stiprią krepšinio komandą, tad svarbu, kad ir jos visuomenei pasirodytų kaip lygiavertės kitų universitetų partnerės, – savo nuomonę išsakė LSKL vadovas. – Be to, norime visas aukštąsias mokyklas paskatinti žaisti krepšinį, bendrauti, nepaisant užimamų vietų ir rezultatų.“

Spalio 30 d. pirmasis susirinkusiesiems prisistatė Vilniaus pedagoginis universitetas.

Lapkričio 6 d. 18.30 val. Kauno sporto halėje (Perkūno al. 5) per LSKL varžybas prisistatys Kauno technologijos universitetas. Halėje griaudės KTU pučiamųjų orkestras, KTU rektorius prof. Ramutis Bansevičius į salę įvažiuos segvėjumi, be to, bus parodytas nuotaikingas filmukas apie didžiausią technologijos universitetą Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

„Džiaugiamės, kad LSKL prezidento Rimanto Cibausko dėka atgyja studentų krepšinis,“ – teigė KTU studentų reikalų direktorė Jovita Vasauskaitė. Už iniciatyvumą ir indelį į studentišką krepšinį KTU rektorius R.Cibauskui įteiks Universiteto suvenyrus: laikrodį ir marškinėlius.