IBC 2007: aplenkti rytojų
Amsterdame (Olandija) praūžė tarptautinė elektroninių daugiaabonenčio transliavimo prietaisų paroda International Broadcasting Convention (IBC 2007). Organizuojama jau 40 m., paroda sulaukė apie 40 000 lankytojų iš beveik 120 pasaulio šalių. Naujausias televizijos ir radijo perdavimo technologijas bei įrangą, žiniasklaidos vystymosi tendencijas pristatė apie 1 000 IT įmonių.
Parodoje buvo pristatyti sprendimai, skirti techninės ir programinės įrangos kūrėjams, kino pramonės atstovams, turinio kūrėjams, paslaugų teikėjams ir visiems, kurie domisi šios srities naujovėmis. Renginys pagal tematiką buvo suskirstytas į dalis: Sukūrimas (Apple, Adobe Systems), Valdymas (Sony, JVC), Pristatymas (Cisco, Motorola, Google, IBM). Jos vaizdavo procesą nuo technologijos sukūrimo iki jos įdiegimo vartotojo namuose arba biure. Parodoje išsiskyrė „Microsoft“ vaizdo duomenų apdorojimo programos ir produktai, kuriems pristatyti prireikė viso paviljono (iš viso parodoje buvo 12 paviljonų). Aišku, šalia IT giganto būrėsi ir jo partneriai.
Bendra pristatytų technologijų tendencija – perėjimas prie HD (didelės raiškos) formato, ypač kino pramonėje. Pavyzdžiui, visos parodoje demonstruotos „Sony“ vaizdo kameros, skirtos namų vartotojui, išsiskyrė HD funkcionalumu.
Akį traukė programinė tiesioginio eterio įranga, skirta efektams kurti. Pavyzdžiui, studijoje prie tuščio mėlyno ekrano stovintis orų pranešėjas, pasitelkęs bevieles technologijas, valdė pasaulio orų žemėlapį: norėdamas sukurti debesų gūsį, ore piešė pusrutulį, o ištiesęs penkis pirštus „uždegė“ saulę. Tuo metu žiūrovai kitąpus ekrano matė debesis, ciklonus ir liūtis.
Buvo pristatyta ir sporto programinė įranga, vadinamieji analizatoriai. Pavyzdžiui, per krepšinio rungtynes sistema be žmonių pagalbos gali realiuoju laiku suvesti statistiką pagal konkrečius žaidimo aikštelės taškus: kiek kamuolių atkovota, kiek įmesta ir t. t. Šiuo metu tokie sprendimai nėra įgyvendinami tik dėl aikštelių spalvos: naudojant taškų skirstymo į fono (angl. background) ir priešakinio plano (angl. foreground) metodą, tiksliausių realiuoju laiku atnaujinamų rezultatų galima tikėtis esant mėlynam arba žaliam fonui.
Tarptautinės parodos metu ir Lietuvos IT sferoje įvyko šis tas svarbaus – startavo Lietuvos bendrovės „Penki kontinentai“ skaitmeninės televizijos projektas „Penki TV“, integravęs ne vieną Amsterdame pristatytą naujovę.
Parodoje apsilankė „Penkių kontinentų“ atstovai – „Penkių kontinentų“ Strateginio planavimo ir programavimo skyriaus vadovas Saulius Paukštys ir „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ direktoriaus pavaduotojas Haroldas Kutka.
„Labai šiltai buvome sutikti „Motorola“ stende. Bendravome su pardavimo vadovu Europoje Seanu Kitchinghamu, kuris pasidžiaugė, kad mūsų įmonės „Penki TV“ projektas sėkmingai paleistas rinkoje. Plėsdami šį projektą, būtinai ir toliau su šia kompanija bendradarbiausime įrangos aprūpinimo klausimais“, – sako S. Paukštys.
„Penkių kontinentų“ atstovai susitiko ir su kompanijos „Scientific Atlanta“ („Cisco Systems“ grupės narė) vadybininku darbui su klientais Stephenu Beltonu. Reikia pastebėti, kad Lietuvos įmonės sukurta skaitmeninė televizija sujungta su šviesolaidiniu internetu „Skynet“, kurio darbas grindžiamas „Cisco Systems“ technologijomis. Šalys tarėsi dėl platesnių bendradarbiavimo galimybių.