JAV teismas stojo „Google“ pusėn patentų ginče su „Oracle“

Kalifornijos federalinis teismas nusprendė, kad interneto bendrovė „Google“, kurdama mobiliąją operacinę sistemą „Android“, nepažeidė „Oracle“ patentų, saugančių „Java“ programavimo kalbos technologijas, praneša agentūra „Reuters“.

„Oracle“ ieškinį prieš „Google“ padavė 2010-ųjų rugpjūtį, kaltindama interneto bendrovę pažeidus patentus, taip pat neteisėtai taikius „Java“ technologijas mobiliojoje platformoje „Android“. „Oracle“ autorines „Java“ teises įsigijo 2009 metais nusipirkusi „Sun Microsystems“. Byla pradėta svarstyti praėjusį mėnesį San Francisko teisme.

„Teismo verdiktas, kad kuriant „Android“ nebuvo pažeisti „Oracle“ patentai, yra ne tik „Google“, bet ir visos ekosistemos „Android“ pergalė“, – pareiškė „Google“ atstovas. „Oracle“ atstovai teismo sprendimo dar nekomentavo.

Pirmiausia teismas nustatė, kad „Google“ pažeidė autorines „Oracle“ teises dėl kelių „Java“ elementų, tačiau tų elementų pasirodė mažiau, nei nurodyta ieškinyje.

Dar teismas turės nuspręsti, kokią kompensaciją „Google“ turės sumokėti „Oracle“. Ieškinio atstovai anksčiau buvo pareiškę, kad nors teismas ne visiškai patenkino jų pretenzijas dėl autorinių „Java“ teisių, „Oracle“ nusiteikusi reikalauti atlyginti jos patirtus nuostolius.

Pirminiame ieškinyje „Oracle“ iš „Google“ reikalavo daugiau nei 6 mlrd. dolerių kompensacijos, tačiau interneto bendrovei pavyko sumažinti jos adresu metamus kaltinimus. Tad dabar ieškovė iš „Google“ reikalauja milijardo dolerių.

Dėl patentų pažeidimo patirti nuostoliai gerokai mažesni – iki teismo „Google“ nukentėjusiai pusei siūlė vienkartinę 2,8 mln. dolerių kompensaciją už pažeistus du patentus, taip pat mokėti nedidelį procentą iš „Android“ pelno. Per teismo svarstymus paaiškėjo, kad „Google“ iš „Android“ pirmąjį 2010-ųjų ketvirtį uždirbo apie 97,7 mln. pelno. Tačiau „Oracle“ pasiūlymo atsisakė.

„Google“ teisininkai ne kartą teisme pareiškė, kad iš tikrųjų „Oracle“ siekia ne apginti savo autorines teises, o pasipelnyti iš vis populiarėjančios „Android“. Šios operacinės sistemos pagrindu dirba dauguma išmaniųjų telefonų, o planšečių rinkoje ji nusileidžia tik „Apple iOS“.