Susisiekimo ministerija palaiko siekį didinti žinių visuomenę Lietuvoje

Susisiekimo ministerijos Informacinės visuomenės politikos departamento direktorė Lina Domarkienė gruodžio 17 d. pirmajame Nacionalinės skaitmeninės koalicijos, kuri buvo sukurta siekiant didinti šalies gyventojų skaitmeninį raštingumą ir mažinti informacinių ir ryšių technologijų specialistų trūkumą, partnerių susitikime pristatė informacinės visuomenės plėtros 2014−2020 metų programos „Lietuvos skaitmeninė darbotvarkė“ projektą ir jo tikslus.

„Lietuvos gyventojų gebėjimų naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis tobulinimas yra vienas svarbiausių programos, kurios įgyvendinimą koordinuos Susisiekimo ministerija, prioritetų“, – sakė Informacinės visuomenės politikos departamento direktorė L. Domarkienė.  

Pasak L. Domarkienės, mūsų šalyje dar yra gyventojų tikslinių grupių, kurios nesinaudoja kompiuteriu ar internetu arba naudojasi jais mažai. Taip pat išlieka nepakankama privatumo, duomenų, teisėtų interesų apsauga, trūksta kvalifikuotų IRT specialistų, per mažai išplėtota mokymosi infrastruktūra. Tad vienas iš programos tikslų – mažinti Lietuvos gyventojų skaitmeninę atskirtį, skatinti juos įgyti žinių ir įgūdžių, kad jie sėkmingai naudotųsi IRT ir taptų informacinės visuomenės dalimi.  

Pirmajame Nacionalinės skaitmeninės koalicijos partnerių susitikime konstatuota, kad šios koalicijos siekiai iš esmės atitinka informacinės visuomenės plėtros 2014–2020 m. programos „Lietuvos skaitmeninė darbotvarkė“ prioritetus. Susitikime taip pat aptartas  koalicijos partnerių veiksmų planas.  

Bus siekiama, kad nesinaudojančių internetu gyventojų dalis iki 2020 m. sumažėtų nuo 33 proc. (2012 m.) iki 13 proc.. Numatoma, kad socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausančių asmenų, kurie nuolat naudojasi internetu, dalis per minėtą laikotarpį padidėtų nuo 42 proc. iki 74 proc., turinčiųjų aukštesnius ir vidutinius interneto naudojimo įgūdžius, – atitinkamai nuo 59 iki 95 proc., dirbančių IRT sektoriuje gyventojų dalis išaugtų nuo 1,8 iki 3,2 proc., o besinaudojančiųjų internetu mokymosi tikslais, – atitinkamai nuo 12 iki 20 proc.  

Tolesni numatomi koalicijos partnerių veiksmai padės pasiekti programoje numatytus tikslus, susijusius su Lietuvos gyventojų IRT gebėjimų skatinimu ir užimtumo gerinimu, IRT specialistų trūkumo mažinimu ir taip prisidės prie žinių visuomenės Lietuvoje kūrimo.