„Microsoft“ švenčia 40-metį

Balandžio 4 d. bendrovė „Microsoft“ šventė 40 metų jubiliejų. 1975 m. du draugai – Bilas Gatesas ir Paulas Allenas – žurnale „Popular Electronics“ perskaitė straipsnį apie mikrokompiuterį „Altair 8800“ ir nusprendė sukurti jam programinį interpretatorių BASIC.

Draugų įsteigtą bendrovę P. Allenas pavadino sutrumpinęs du žodžius: „microprocessor“ (liet. mikroprocesorius) ir „software“ (liet. programinė įranga). Visiškai jauni vaikinai (B. Gatesui tuo metu buvo 20 metų, P. Allenui – 22) po dviejų mėnesių nuo „Microsoft“ įsteigimo pasirašė pirmąją sutartį su bendrove MITS, kuriančia „Altair“ kompiuterius.

„Microsoft“ sukurta programinė įranga labai greitai išpopuliarėjo, o 1978 m. bendrovė įsteigė pardavimo biurą Japonijoje. Tikroji sėkmė atėjo 1981-aisiais, kai pasirodė IBM kompiuteriai su įdiegta „Microsoft“ operacine sistema „MS-DOS“. Ši sistema buvo sukurta „86-DOS“ pagrindu, kurią B. Gatesas ir P. Allenas nupirko iš „Seattle Computer Products“ kompanijos ir patobulino pagal IBM reikalavimus.

Operacinė sistema „Microsoft Windows“ pasirodė 1984 m. Kompiuterių naudotojai tuomet ją vertino skeptiškai, teigdami, kad kompiuterį reikia valdyti komandomis, o ne grafika.

40-mečio proga B. Gatesas pasveikino „Microsoft“ darbuotojus išsiųsdamas laišką, kuriame rašoma: „Su P. Allenu kartu įsteigdami įmonę siekėme, kad kompiuteris būtų kiekvienuose namuose. Tuomet dauguma žmonių manė, kad esame bepročiai, nes tai neįmanoma. Tačiau dabar matome, kaip smarkiai nuo to laiko pasikeitė technologijos. Galime didžiuotis, kad prie technologijų revoliucijos prisidėjo ir „Microsoft“.

B. Gateso manymu, kompiuterinės technologijos per ateinančius 10 metų tobulės dar sparčiau nei iki šiol. Kompiuteriai ir robotai galės matyti, judėti ir bendrauti kaip žmonės.