Lietuvos URM – tarp geriausiai pasaulyje išnaudojančių socialinį tinklą „Twitter“

Pirmą kartą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) paskyra @LithuaniaMFA  pateko tarp penkių geriausiai abipusius ryšius palaikančių pasaulio lyderių „Twitter“ paskyrų, o aukščiausi Lietuvos vadovai per metus „Twitter“ sekėjų skaičių vidutiniškai padidino tris kartus.

Tokius rezultatus atskleidė naujausias pasaulio lyderių – valstybių vadovų ir vyriausybių vadovų bei valdžios institucijų –  elgsenos socialiniame tinkle „Twitter“ tyrimas „Twiplomacy“, kurį kasmet vykdo pasaulinis ryšių su visuomene ir komunikacijos agentūrų tinklas „Burson-Marsteller“.

Tyrimas parodė, kad Lietuvos URM „Twitter“ paskyra buvo penkta pagal abipusių ryšių su kitomis pasaulio lyderių paskyromis rodiklį (iš viso – 86 ryšiai su pasaulio lyderių paskyromis). Bendros jungtys leidžia lyderiams ne tik sukurti platų virtualų diplomatinį tinklą, bet ir tiesiogiai asmeniškai bendrauti su kitų šalių lyderiais.

„Šiuolaikinis diplomatas aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose, formuoja komunikacinį diskursą ir bendraminčių tinklus, seka naujausią informaciją ir operatyviai reaguoja į krizines situacijas. Atstovaudamas šalį, jis negali ignoruoti pasikeitusio komunikacinio konteksto ir turi prie jo prisitaikyti“, – „Twitter“ reikšmę pabrėžė URM politikos direktorius Rolandas Kačinskas, kurio „Twitter“ paskyrą (@RKacinskas) seka daugiau nei 26 tūkst. sekėjų.

Lietuvoje daugiausiai „Twitter“ sekėjų turi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė (@Grybauskaite_LT) – 65,8 tūkst. Antroje vietoje yra jos vadovas Linas Linkevičius (@LinkeviciusL), sekamas 29,7 tūkst. „Twitter“ naudotojų. Premjeras Algirdas Butkevičius (@AButkevicius) turi 3,07 tūkst. sekėjų Palyginus su 2014 m., „Twiplomacy“ tyrimo duomenimis, minimų politikų sekėjų skaičius per metus išaugo vidutiniškai 3 kartus.

Šiais metais, kaip ir 2014 m., populiariausiais pasaulio lyderiais „Twitter“ išliko JAV prezidentas Barack Obama (@BarackObama), turintis per 57 mln. sekėjų, ir popiežius Pranciškus (@Pontifex) su 9 paskyromis skirtingomis kalbomis ir 20 mln. sekėjų. Likusias tris pirmojo penketuko vietas dalinasi Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi (@NarendraModi), Turkijos prezidentas Recep Tayyip Erdoğan (@RT_Erdogan) ir JAV Baltieji rūmai (@WhiteHouse).

Daugiau nei 4100 ambasadų ir ambasadorių aktyviai naudojasi „Twitter“: Kanada, Europos Sąjunga, Prancūzija, Izraelis, Meksika, Nyderlandai, Lenkija, Rusija, Ispanija, Švedija, Turkija, Ukraina, Didžioji Britanija, JAV ir daugelis kitų perkelia vis daugiau savo ambasadų ir diplomatinių misijų į „Twitter“ tinklą.

Visą tyrimą ir jo išvadas galima rasti čia.