Naudotojai bijo sekimo internete, bet nesistengia apsaugoti savo privatumo

Remiantis „Kaspersky Lab“ viktorinos „Ar jūs turite pakankamai kibernetinių žinių?“ rezultatais, 41 proc. naudotojų jaučiasi nesaugiai, kai tinklalapiai seka jų buvimo vietą ir veiklą internete, tačiau nieko dėl to nedaro. Rezultatai rodo naudotojų žinių, kaip apsaugoti savo privatumą internete, stygių.

Mūsų įprasti veiksmai internete, tokie kaip apsipirkimas, pokalbiai ir kelionės, registruojami ir saugomi. O paskui paslaugų teikėjai gali savo skelbimus taikyti pagal naudotojų naršymo duomenis. Prieigos skaitikliai, interneto analitiniai įrankiai ir socialiniai tinklai taip pat nuolat stebi interneto naudotojus, seka, ką jie veikia internete ir kur tuo metu yra.

Net jei nėra ko slėpti, naudotojai susirūpinę, kad dideli informacijos apie juos kiekiai gali būti saugomi, parduodami trečiosioms šalims ar net netyčia nutekėti į platesnę ir potencialiai kenksmingą internetinę bendruomenę. Daugumai naudotojų (79 proc.) nepatinka, kad yra stebimi, 41 proc. nieko nedaro, kad apsisaugotų. Vienas iš devynių apklaustųjų (9 proc.) nė nežino, kad yra sekamas.

Lietuvos naudotojams taip pat kelia nerimą tai, kad trečiosios šalys gali stebėti jų aktyvumą tinkle. Tyrimas parodė, kad apie tai susimąsto daugiau nei pusė apklaustų Lietuvos interneto naudotojų – 64 proc. Taip pat Lietuvos naudotojams (51 proc.) rūpi faktas, kad sukčiai gali lengvai telefonų ir planšečių kameromis juos sekti be jų žinios ir leidimo.

Tik ketvirtadalis (27 proc.) apklaustųjų naudojasi privatumo režimu savo naršyklėje, 11 proc. – specialiais prisijungimais privatumui išsaugoti.

Štai keletas patarimų siekiant užtikrinti naudotojų privatumą internete: