Gandų patikimumą tikrins dirbtinis intelektas

Agentūros „Reuters“ tyrimai rodo, kad 20 proc. naujienų visų pirma patenka į socialinius tinklus, o iš ten jau plinta į naujienų portalus. Dėl šios priežasties portaluose neretai skelbiamos melagingos žinios. „Reuters“ atstovai paskelbė, kad, siekdami atskirti melą nuo tikrovės, pradės naudotis dirbtinio intelekto sistema.

Sistema „News Tracer“ – tai algoritmas, kuris analizuos socialinio tinklo „Twitter“ įrašus (kasdien daugiau nei 500 mln.), kad atrinktų naudingą informaciją nuo gandų ir reklamos. Tikimasi, kad iki šiol socialinių tinklų monitoringui daugybę laiko sugaišę žurnalistai galės užsiimti savo tiesioginiu darbu.

Nuo 2014 m. kuriama dirbtinio intelekto sistema „News Tracer“ pirmiausia lygina temomis panašius įrašus. Vėliau sistema analizuoja pačią kalbą, rašymo stilių.  

Svarbiausia tai, kad dirbtinio intelekto sistema kopijuoja tikro žurnalisto mąstymą. Harvardo universiteto „NiemanLab“ laboratorijos atstovai teigia, kad  virtualusis protas apie informacijos teisingumą nusprendžia iš 40 veiksnių. Sistema analizuoja žinią paskleidusio žmogaus statusą, jo asmeninę skelbiamą informaciją, kaip plačiai ta informacija pasklinda tarp draugų ir draugų draugų, o tuomet sudaro žinios skelbėjo patikimumo reitingą.

Sistema taip pat dvigubai tikrina informaciją, atsižvelgdama į žurnalistų pastabas apie šaltinio patikimumą. Be to, „News Tracer“ lengvai atpažįsta reklaminį turinį.

Manoma, kad „News Tracer“ visų pirma bus naudojama analizuojant informaciją apie konkrečius įvykius: avarijas, protesto akcijas, nusikaltimus, taip pat populiarių visuomenės žmonių mintis. „Reuters“ tikisi, kad dirbtinio intelekto sistema turės didelės įtakos kasdienių naujienų kokybei.