Lietuvos bankas stiprins konkurenciją, šalins administracinius barjerus finansų rinkoje, didins efektyvumą

Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017–2020 m. veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus. Juos įgyvendinęs Lietuvos bankas taptų vienu efektyviausių centrinių bankų Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

„Artimiausių ketverių metų Lietuvos banko strategines kryptis sieja vienas bendras pagrindas – kurti naudą visuomenei. Pasirinktų krypčių esmę nusako penki raktiniai žodžiai: kompetencija, konkurencija, grąža, partnerystė ir efektyvumas. Jas nusibrėžę numatėme ir konkrečius uždavinius bei aiškius kriterijus, kuriais matuosime pasiektą rezultatą“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, pabrėždamas banko siekį būti pažangiu, iniciatyviu ir atviru Eurosistemos banku.

Lietuvos banko strateginės kryptys 2017–2020 m.

Kompetencija. Lietuvos bankas didins savo kaip kompetencijos centro ekonomikosir finansų klausimais vaidmenį. Tam numatoma padidinti organizacijos analitinį potencialą, sustiprinti tiriamąją veiklą ir reputaciją ekonomikos bei finansų srityje tiek Lietuvoje, tiek ir tarptautiniu mastu, plėsti ekonominės minties sklaidą, kuri padėtų priimti racionalius sprendimus ir spręsti esmines ekonomikos problemas.

Konkurencija. Dirbsime, kad būtų sukurta konkurencinga ir pažangi mokėjimų rinka Lietuvoje, sudaryta palanki aplinka inovatyviems finansinių paslaugų teikimo modeliams veikti. Tai bus užtikrinama plečiant rinkos dalyvių galimybes naudotis Lietuvos banko mokėjimų sistemos infrastruktūra. Kartu bus tobulinama ir pati infrastruktūra, plėtojami ir populiarinami momentiniai mokėjimai. Siekiama, kad 2020 m. vienam šalies gyventojui tenkantis atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius padvigubėtų iki 300. Be to, krypties sėkmė bus vertinama atsižvelgiant į elektroninių mokėjimų tarp rinkos dalyvių dalį ir vartotojų pasitenkinimą pačia mokėjimų rinka.

Grąža. Siekiant įveikti žemų palūkanų normų ir kitus iššūkius, numatoma plėsti investavimo strategijas, stiprinti rizikų valdymą. Atsižvelgdamas į investicinę aplinką ir riziką, Lietuvos bankas siekia uždirbti kuo didesnę investicijų grąžą, kad būtų padengiamos veiklos išlaidos ir pelnas pervedamas į valstybės biudžetą.

Partnerystė. Lietuvos bankas numato tapti inovacijas ir tvarų finansų rinkos augimą skatinančiu finansų sektoriaus partneriu. Mažinant administracinius barjerus, bus siekiama, kad finansų rinkos dalyviai priežiūrą ir reguliacinę aplinką vertintų kaip palankią. Bus siekiama, kad Lietuva būtų įvertinta kaip finansinių technologijų centras Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

Efektyvumas. Lietuvos bankas sieks būti vienu iš trijų efektyviausių centrinių bankų Šiaurės ir Baltijos šalių regione. Efektyvinant veiklos procesus ir įgyvendinant pokyčius, veiklos išlaidas numatoma sumažinti 20 proc.