Krašto apsaugos viceministras su NATO institucijų atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus

Balandžio 25-26 d. LR krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza Europos Komisijos viceprezidento Andrus Ansip kvietimu Briuselyje su Europos Sąjungos atstovais aptarė kibernetinio saugumo klausimus,  taip pat dalyvavo diskusijose su NATO institucijų atstovais.

E. Kerza, susitikęs su Europos išorės veiksmų tarybos direktoriumi saugumo politikai Pawel Herczynski ir Europos Komisijos Ryšių tinklų, turinio ir technologijų generalinio direktorato pavaduotoju Khalil Rouhana, aptarė galimas naujas priemones kibernetinių grėsmių kontekste, tokias kaip „Diplomatic toolbox“, ES strategijos peržiūrą ir suderinamumą su šiandienos iššūkiais, bendradarbiavimo/informavimo priemonių sukūrimą. „Smagu matyti, kad vyksta realūs pokyčiai tiek požiūryje, tiek diegiant konkrečias priemones,“ – sakė krašto apsaugos viceministras.

Europos Komisijos aukšto lygio atstovų susitikime kibernetinio saugumo klausimais vykusioje diskusijoje viceministras E. Kerza pažymėjo, jog labai svarbu atvirai ir viešai pristatyti grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduria visos šalys, o taip pat stiprinti bendradarbiavimą tiek tarp bendrijos narių, tiek su kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Briuselyje E. Kerza taip pat susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju ir NATO Kibernetinės gynybos komiteto pirmininku ambasadoriumi Sorin Ducaru. Su jais krašto apsaugos viceministras aptarė Aljanso kibernetinės gynybos aktualijas, NATO ir jos narių gebėjimų kibernetinėje erdvėje stiprinimą, Lietuvos ir NATO bendradarbiavimo kibernetinės gynybos srityje klausimus.