Įmonių grupės „Penki kontinentai“ istorija – autoritetingame žurnale „Newsweek“ 

Aštuoniose šalyse veikianti „Penkių kontinentų“ įmonių grupė atkreipė vieno įtakingiausių ir labiausiai gerbiamų pasaulyje verslo leidinių „Newsweek“ dėmesį. Gruodžio pradžioje Vilniuje lankėsi šio leidinio atstovė Europai, Vidurio Rytams ir Azijos regionui, kuri kalbino ir kitus įtakingus šalies politikos bei verslo elito atstovus.     

Grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas tarptautiniam verslo leidiniui pasakojo apie savo jau daugiau nei 30 metų sėkmingai veikiančio verslo iššūkius, strategiją, konkurencinius pranašumus, susidūrus su pandemija ir sparčiai besikeičiančia geopolitine situacija. Žurnalistė vietoje suplanuotų 40-ies minučių interviu užtruko pagrindiniame „Penkių kontinentų“ biure Vilniuje beveik tris valandas. Su I. Dadašovu ji kalbėjosi ne tik apie verslą, bet ir apie meną, susižavėjusi atpažino biure eksponuojamus žinomų menininkų kūrinius. 

„Kai pradėjau savo verslą, žinojau, kad teks daug ko išmokti. Mano patirtis ir mano komandos žinios augo eksponentine progresija. Tačiau visuomet laikėmės tos pačios taisyklės – teikti savo klientams visa, kas geriausia. Toks požiūris niekada nesikeitė“, – „Newsweek“ žurnalistei pasakojo grupės įkūrėjas.  

Straipsnyje primenama, kad „Penki kontinentai“ istorija prasidėjo dar praėjusiame amžiuje 1989 metais. Įmonių grupė išaugo iš vietinėje rinkoje veikusios interneto svetainių kūrėjos ir techninės įrangos pardavėjos į tarptautinę įmonę, ne tik teikiančią Lietuvoje interneto bei IPTV paslaugas, bet ir užsienio rinkose diegiančią naujausią bankinę, atsiskaitymo bei mažmeninės prekybos įrangą, kuriančią specializuotus programinius produktus, teikiančią visapuses savitarnos įrenginių ir mokėjimo terminalų priežiūros paslaugas.  

Straipsnyje I. Dadašovas atskleidžia ir naujus verslo plėtros planus: „Tikiu, kad galime tęsti savo produktų sėkmės istoriją visame pasaulyje. Šiuo metu Azijos šalys yra didžiausias mūsų prioritetas, tačiau taip pat siekiame iki 2024 metų įžengti į Lotynų Amerikos rinką, kurioje stebimas didelis savitarnos įrenginių programinių sprendimų poreikis. Ypač tai pasakytina apie Karibų jūros regiono šalis, kuriose itin aktualūs įvairūs apsaugos, taip pat ir nuo kibernetinių grėsmių, sprendimai“, – „Newsweek“ kalbėjo I. Dadašovas.  

„Penki kontinentai“  antrinės įmonės padeda garsinti grupės produktus ir paslaugas Baltijos šalyse, Kaukazo regione, Centrinėje Azijoje. Šiuo metu perspektyviausi regionai, kuriuose BS/2 siekia stiprinti savo pozicijas  bankinės įrangos ir jai skirtų programinių sprendimų srityje, yra Azijos ir Afrikos šalys. „Augant įmonei, kyla papildomas tarpusavio pasitikėjimo poreikis. Norime bendradarbiauti su tokiais partneriais, kurie supranta mūsų DNR“, – interviu apibendrina „Penkių kontinentų“ grupės vadovas.  

Visą „Newsweek“ parengtą interviu su Idraku Dadašovu galite perskaityti čia.

„Newsweek“ yra vienas iš skaitomiausių pasaulio žurnalų. Unikalių leidinio svetainės lankytojų skaičius siekia 100 mln., o spausdintinės žurnalo versijos parduodama iki 100 tūkst. egzempliorių per mėnesį. Leidinio tikslinė auditorija – pasaulinė verslo ir investuotojų bendruomenė Europoje, JAV, Azijoje ir už jos ribų.