Skaitmeninė TV studija
Publikuota:
2004 m. rugsėjo 18 d. šeštadienis
•
•
•
Peržiūrėta:
55
Artimiausiu metu skaitmeninė televizija taps alternatyva tradicinei televizijai. Greta įprastinės televizijos transliacijos privalumų skaitmeninė televizija gali transliuoti specialią laidą skirtą nedideliam žiūrovų ratui. Transliacijas internetu galima stebėti iš bet kurios pasaulio vietos. Informacijos čia galima pateikti kur kas daugiau – detalus laidos, vietovės ar herojaus aprašymas, įvykio data ir laikas. Visus įrašus galima išsaugoti ir vėliau peržiūrėti.
Tokiai tiesioginei transliacijai stebėti pakanka kokybiško ir spartaus interneto ryšio.
Nesvarbu, iš kurios vietos vyksta transliacija, lemiamą vaidmenį turi interneto ryšys. Geriausiai tam tinka šviesolaidinis tinklas, kuris duomenis perduoda itin didele sparta.
Interaktyvių technologijų dėka žmogus gali ne tik stebėti, bet ir neišeinant iš namų, iš bet kurios pasaulio vietos, kur yra prieiga prie interneto, dalyvauti seminare, konferencijoje. Interaktyvumas – dar viena svarbus skaitmeninės televizijos elementas. Čia pat galima pareikšti savo nuomonę apie matytą reportažą.
Anot specialistų, vis daugėja vartotojų, kurie turi spartų internetą. Todėl atitinkamai išaugs ir interneto televizijos paklausa. Štai olimpinių žaidynių Atėnuose metu tinklalapyje „Olimpiada.lt“ sirgaliai rado garso bei vaizdo informacijos. Per dieną svetainė sulaukdavo per 20 tūkstančių lankytojų. Aktualią informaciją taip pat buvo galima perskaityti mobiliojo telefono ekrane, kuris turi WAP funkciją.
Bet kuriuo paros metu „Skynet“ tinklo vartotojai stebi Vilniaus miesto vaizdus. Juos nuo 31-ojo verslo centro „Europa“ aukšto tiesiogiai transliuoja panoraminės vaizdo kameros. Per vakaro žinias šis vaizdas tiesiogiai transliuojamas į LNK televiziją. LNK būstinė Šeškinėje ir verslo centras „Europa“ yra sujungti šviesolaidžiu.
„Penkių kontinetų“ TV studija nuolat filmuoja bei internetu tiesiogiai transliuoja įvairius renginius.
Nuo kitų telekomunikacijos rūšių šviesolaidinis tinklas skiriasi kokybe ir saugumu. Šviesolaidiniame tinkle visi informacijos šaltiniai sujungiami į bendrą skaitmeninį kanalą. Taip vartotojas gali klausytis skaitmeninio radijo, žiūrėti skaitmeninę televiziją, naudotis pigiu telefono ryšiu – interneto telefonija.