Tik faktai (2008 10 17)

Publikuota: 2008 m. spalio 17 d. penktadienis • • • Peržiūrėta: 81

Trumpai apie kai kuriuos svarbesnius Lietuvos įvykius (2008 m. spalio 12 – spalio 17 d.)
Praėjusį sekmadienį dėl Seimo nario mandato daugiamandatėje ir vienmandatėse rinkimų apygardose varžėsi 16-os partijų ir koalicijų atstovai. Daugiausia rinkėjų balsų – per 19 proc. – atiteko Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.
Sekmadienį taip pat vyko konsultacinis referendumas dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo. Referendume dalyvavo 47,87 proc. rinkėjų, tačiau, kad jis būtų laikomas įvykusiu, pritrūko 58 tūkst. rinkėjų balsų.
Nepaisant ekonomikos ekspertų kritikos ir perspėjimų, Vyriausybė apsisprendė teikti Seimui kitų metų biudžeto projektą su 2,6 mlrd. litų deficitu. Lietuvoje viešėjusi eurokomisarė Dalia Grybauskaitė apgailestavo, kad šalies valdžia nesureagavo į pavasarį pateiktas Europos Komisijos rekomendacijas dėl biudžeto subalansavimo ir antiinfliacinių priemonių priėmimo.
Vyriausybė didina „Sodros“ įmokų tarifą. Svarstant 2009 m. „Sodros" biudžetą, netikėtai buvo pranešta, kad dirbantieji nuo sausio „Sodrai" mokės nebe 3, o 4 proc. įmoką, o naujas tarifas jau įskaičiuotas į biudžeto projektą.
Vyriausybės nutarimu, kitąmet du kartus bus didinami cigaretėms taikomi akcizo tarifai. Prognozuojama, kad jau nuo 2009 metų kovo 1 dienos populiariausių cigarečių pakelio kaina padidės nuo 5 litų iki beveik 6 litų.
Seimas pataisė daug diskusijų sukėlusias nuostatas dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1 dieną. Šis draudimas nebus netaikomas viešosioms maitinimo įstaigoms. Tačiau prekiauti alkoholiniais gėrimais bus draudžiama nuo 22 iki 8 valandos mažmeninės prekybos įmonėse.
Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barozas pasiūlė rengti Baltijos šalių energetinių jungčių planą ir jam skirti papildomą finansavimą. Vis dėlto Lietuva ir toliau laikosi pozicijos, kad 2010-2012 metų laikotarpis – kritinis, nes nėra trumpalaikių priemonių, kurios galėtų išspręsti šalies energetinio saugumo problemas.
Seimas trečią kartą atidėjo Prezidento teikimą atleisti Vytautą Greičių iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigų. Šįkart 49-iais balsais parlamentarai išbraukė prezidento dekreto svarstymą iš darbotvarkės.
Lietuvos gyventojai šalies ateities perspektyvas piešia pesimistiškiausiai iš trijų Baltijos šalių, tačiau mano, kad tai tinkamas metas mažoms ir didelėms investicijoms, rodo sociologinė apklausa.
Trijų Baltijos šalių, o taip pat Vengrijos, Čekijos, Slovakijos ir Pietų Korėjos piliečiai jau netrukus galės keliauti į Jungtines Amerikos Valstijas be vizų. Penktadienį tokią informaciją naujienų agentūrai „Associated Press“ patvirtino šaltiniai Jungtinių Valstijų Kongrese.
Legendinis Kauno „Žalgiris“ brenda iš krizės. Klubas gavo dalį prieš sezoną žadėtos paramos ir sumokėjęs žaidėjams atlyginimus išlaikė juos savo sudėtyje.
Beveik trečdalis Lietuvos įmonių savo kompiuterių priežiūrą vis dar patiki ne IT srities specialistams. Net 16 proc. Lietuvos įmonių IT klausimais rūpinasi darbuotojas, suprantantis apie kompiuterius.

komentuoti

     

 


Captcha
 

komentarai

IP: 46.229.168.145
2019-04-29 14:16 (!)

Naujausi vaizdo siužetai

Kategorija:

Penki TV  „Tik faktai“

Savaitinė laida, išsamiai pasakojanti apie svarbiausius savaitės įvykius šalyje ir komentuojanti aktualiausias naujienas.
Laidos vedėja Birutė Žemaitytė.