Baltijos valstybių centrinių bankų vadovai: Lietuvos prisijungimas prie euro zonos būtų naudingas visam regionui

Publikuota: 2014 m. birželio 3 d. antradienis

Artėjant Europos institucijų sprendimo dėl Lietuvos pakvietimo įstoti į euro zoną priėmimui, Baltijos valstybių centrinių bankų vadovai teigia, kad įstojimas į euro zoną sustiprintų ne tik Lietuvą, bet ir visą Baltijos regioną.

„Lietuvai įstojus į Europos pinigų sąjungą, visų trijų Baltijos valstybių regionas taptų dar glaudesnis ekonominiu ir politiniu atžvilgiais. Bendroji Europos valiuta vertinama kaip veiksnys, mažinantis šalies riziką, todėl kartu mes turėsime daugiau galimybių augti, padidės prekybos apimtys, o tai sudarys galimybių kilti regiono žmonių gyvenimo lygiui“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.  

Jo vertinimu, Estija, Latvija ir Lietuva, harmoningai viena paskui kitą pereidamos prie euro, įrodė, kad jos geba vykdyti atsakingą finansų politiką, įveikti krizes ir užtikrinti tvarų augimą.  

Eurą metų pradžioje įsivedusios Latvijos centrinio banko vadovas Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) teigia, kad visų Baltijos valstybių dalyvavimas bendrosios valiutos zonoje bus labai naudingas jų ekonomikoms, be kita ko, į eksportą orientuotoms įmonėms, taip pat suteikdamas galimybę įsitraukti į ekonominę veiklą kaip regionui.

„Regioninis požiūris taip pat padės mums kartu dirbti įgyvendinant mūsų bendrą supratimą apie tai, kokia turėtų būti ES ateityje. Praktiškai tai reiškia, kad panaikinama dar viena kliūtis žmonėms bendrauti keliaujant ar vystant verslą, ir šio veiksnio negalima neįvertinti: faktiškai Lietuva ir Latvija turi ilgiausią, beveik 600 km, pasienio ruožą,“ – sako I. Rimševičius.   

Estijos, kuri pirmoji iš Baltijos šalių įsivedė eurą, centrinio banko pirmininkas Ardas Hansonas (Ardo Hansson), pabrėžia, jog Estijos trejų metų patirtis įstojus į euro zoną patvirtino mūsų tikėjimą, kad euro įvedimas buvo teisingas sprendimas, padėjęs mums pagilinti ekonominius ryšius su Europa.

„Latvijai džiaugiantis pirmaisiais bendrosios valiutos privalumais, o Lietuvai tvirtai žengiant į narystę euro zonoje, mes ne tik išplečiame bendrosios valiutos zonos ribas, bet ir tvirtai užtikriname Baltijos šalių vietą Europoje bei viso regiono ekonomikos stiprėjimo perspektyvą,“ – sako A. Hansonas. 

Baltijos šalių centrinių bankų vadovai Vilniuje vykstančiame metiniame susitikime, be euro įvedimo, šiandien taip pat planuoja aptarti pasirengimą bankų sąjungai ir ekonominius iššūkius, su kuriais susidursime artimiausioje ateityje.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »