Bankai turi būti pasiruošę technologijų plėtros pokyčiams

Publikuota: 2016 m. balandžio 15 d. penktadienis

„Šiandienėje bankininkystėje svarbu turėti finansinių išteklių ir būti pasiruošusiems technologijų plėtros pokyčiams“, – sakė SEB grupės prezidentė Annika Falkengren Taline vykusiame renginyje „Baltic Business Summit 2016“, skirtame Baltijos šalių didelėms įmonėms.

Pasak A. Falkengren, bankininkystėje svarbus dėmesys turi būti skiriamas keturiems dalykams: pirma, reikia žinoti, kas yra klientai ir kokie jų poreikiai. Antra, konkurentus įvertinti kur kas plačiau – ne tik kitus bankus, bet ir verslą pradedančias įmones. Trečia, technologijos, kurios bus taikomos ateityje, ir ketvirta, reguliavimai, kurių reikia norint užtikrinti bankų sektoriaus saugumą.

Kalbėdama apie ekonominę aplinką, A. Falkengren pabrėžė, kad neigiamos palūkanų normos yra didelis iššūkis, nes palūkanų normos dar niekada taip ilgai nebuvo tokios žemos ir dėl to mes visi žengiame į nežinomą teritoriją.

Bankų paslaugos, naudojamos mobiliaisiais įrenginiais, Švedijoje ir Baltijos šalyse sparčiai populiarėja, o bankininkystės paslaugomis internetu naudojamasi taip pat ar net mažiau. „Viena vertus, bankas turi žengti skaitmenizacijos link, tačiau kartu turi būti žmonės, kurie gali padėti verslo ir privatiems klientams, juos išklausyti. Bankai suteikia infrastruktūrą ir į ją kasmet investuoja milijonus eurų. Kai kurios paslaugos ateityje bus vien tik infrastruktūros paslaugos, kurios, tokios kaip pinigų pervedimas, yra labai paprastos, o kitos, tarkime, finansinės konsultacijos, taps kur kas sudėtingesnės dėl technologijų galimybių valdyti ir apdoroti duomenis. Taigi mūsų laukia  įkvepianti ateitis“, – sakė A. Falkengren.

„Šiuo metu SEB grupė siekia numatyti, koks bankas bus 2025 metais. Mums labai svarbu būti į klientus orientuotu banku, o tai reiškia, kad pirmiausia turime pradėti keistis, atsižvelgdami į klientų poreikius, o ne produktus. SEB turi ilgametę patirtį ir ja labai didžiuojasi  – siekis būti arti savo kliento yra užkoduotas mūsų banko DNR“, – pabrėžė A. Falkengren.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »