Daugiau kaip pusė tėvų mano, kad vaikams nešiotis grynuosius – nesaugu

Publikuota: 2011 m. spalio 27 d. ketvirtadienis

Šeši iš dešimties (66 proc.) tėvų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, mano, kad jiems nėra saugu nešiotis grynuosius pinigus. 13,5 proc. tėvų teigia, kad iš jų vaikų buvo bandoma atimti pinigų, o kas ketvirtas tėvas (25 proc.) yra girdėjęs, kad nuo to nukentėjo kiti vaikai. Tai rodo Danske banko užsakymu atliktos tėvų apklausos rezultatai.

„Elgesio su pinigais įgūdžiai formuojami vaikystėje. Labai svarbu, kad jie nebūtų nulemti tik baimės ir nesaugumo. Vaikus reikia kaip galima anksčiau pradėti mokyti, kaip geriausia apsaugoti pinigus, kaip su jais elgtis ir ką daryti nutikus nelaimei. Tėvai ir vaikai ne tik turi kalbėtis apie biudžeto valdymą, bet ir mokytis pažinti šiuolaikinius finansinius įrankius, pavyzdžiui, elektroninius pavedimus, banko sąskaitas, ir suprasti jų veikimo principą”, – sako Gerimanta Stankutė, Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė.

Apklausos rezultatai taip pat rodo, kad kas ketvirtas (23,7 proc.) tėvas nekontroliuoja, kur vaikas išleidžia pinigus, beveik trys ketvirtadaliai tėvų (70,5 proc.) vaikų išlaidas aptaria žodžiu, o 9 proc. – prašo atnešti pirkinių čekius.

Pasak G. Stankutės, būtinybė žinoti, kaip vaikas išleidžia gaunamus pinigus – ne tik ugdymo, bet ir saugumo dalis, nes kartais vaikai gali būti per daug nedrąsūs ar išgąsdinti pasakyti, kad prarado gautus pinigus.

Danske banko užsakymu tyrimą š.m. spalio 7–12 dienomis internetu atliko komunikacijos planavimo agentūra „OMD“. Tyrimo metu buvo apklausiami tėvai, turintys 7–18 m. amžiaus vaikų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »