Daugiau kaip pusė tėvų mano, kad vaikams nešiotis grynuosius – nesaugu

Publikuota: 2011 m. spalio 27 d. ketvirtadienis

Šeši iš dešimties (66 proc.) tėvų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, mano, kad jiems nėra saugu nešiotis grynuosius pinigus. 13,5 proc. tėvų teigia, kad iš jų vaikų buvo bandoma atimti pinigų, o kas ketvirtas tėvas (25 proc.) yra girdėjęs, kad nuo to nukentėjo kiti vaikai. Tai rodo Danske banko užsakymu atliktos tėvų apklausos rezultatai.

„Elgesio su pinigais įgūdžiai formuojami vaikystėje. Labai svarbu, kad jie nebūtų nulemti tik baimės ir nesaugumo. Vaikus reikia kaip galima anksčiau pradėti mokyti, kaip geriausia apsaugoti pinigus, kaip su jais elgtis ir ką daryti nutikus nelaimei. Tėvai ir vaikai ne tik turi kalbėtis apie biudžeto valdymą, bet ir mokytis pažinti šiuolaikinius finansinius įrankius, pavyzdžiui, elektroninius pavedimus, banko sąskaitas, ir suprasti jų veikimo principą”, – sako Gerimanta Stankutė, Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė.

Apklausos rezultatai taip pat rodo, kad kas ketvirtas (23,7 proc.) tėvas nekontroliuoja, kur vaikas išleidžia pinigus, beveik trys ketvirtadaliai tėvų (70,5 proc.) vaikų išlaidas aptaria žodžiu, o 9 proc. – prašo atnešti pirkinių čekius.

Pasak G. Stankutės, būtinybė žinoti, kaip vaikas išleidžia gaunamus pinigus – ne tik ugdymo, bet ir saugumo dalis, nes kartais vaikai gali būti per daug nedrąsūs ar išgąsdinti pasakyti, kad prarado gautus pinigus.

Danske banko užsakymu tyrimą š.m. spalio 7–12 dienomis internetu atliko komunikacijos planavimo agentūra „OMD“. Tyrimo metu buvo apklausiami tėvai, turintys 7–18 m. amžiaus vaikų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »