Europos Sąjungos bankai svarsto galimybę saugoti pinigus grynųjų pavidalu

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 17 d. trečiadienis

Europos Sąjungos bankai ir draudimo įmonės svarsto pereiti prie piniginių lėšų saugojimo grynaisiais, o ne elektroniniu būdu centriniuose bankuose. Viso to priežastis – išaugęs neigiamų palūkanų normų procentas.

„Financial Times“ pranešė, kad šių metų kovo mėnesį Europos Centrinio Banko bazinei palūkanų normai sumažėjus iki 0 proc. privatūs Europos bankai moka ne daugiau kaip 0,4 proc. metinių palūkanų.

Europos Centrinis Bankas mėgino atgaivinti ekonomiką, skatindamas bankus išduoti kreditų verslo sričiai, užuot laikius pinigus sąskaitose. Nuo 2014 m. bankų nuostoliai dėl mažų procentinių normų sudarė 2,64 mlrd. euro.

Viena iš Vokietijos draudimo bendrovių jau pamėgino saugoti aštuonženkles sumas popierinių eurų pavidalu ir pripažino, kad tai protingas sprendimas.

Antrasis pagal dydį Vokietijos bankas „Commerzbank“ taip pat svarsto galimybę pereiti prie pinigų saugojimo grynųjų pavidalu.

Ekspertai teigia, kad bankams perėjus prie pinigų saugojimo grynųjų pavidalu, jų nebeveiks dar labiau sumažėjusios palūkanų normos ir jiems nereikės didinti išduodamų kreditų skaičiaus.

Tačiau „Financial Times“ manymu, bankai turės kitų išlaidų, susijusių su pinigų saugojimu ir pervežimu. Bankininkų nuomone, jie turi patalpas, tinkamas saugoti 200 eurų nominalo kupiūroms, kurios taps didžiausiu euro banknotu, nustojus leisti 500 eurų kupiūrą nuo 2018 m.

Be to, bankams teks susirasti draudėjų, galinčių už protingą kainą apdrausti grynuosius nuo vagystės, žemės drebėjimo ir kitų „Force majeure“ aplinkybių. Vieno iš Vokietijos bankininkų vertinimu, tai jiems kainuos 0,5–1 proc. nuo saugomų banknotų. Vis dėlto šios išlaidos gali būti pateisinamos, atsižvelgus į Šveicarijos centrinio banko neigiamą palūkanų normą 0,75 proc.

Šaltinis: capital.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »