Lietuvos ekonomikos augimas lėtėjo labiau, nei prognozuota

Publikuota: 2012 m. liepos 30 d. pirmadienis

Lietuvos statistikos departamentui paskelbus 2012 m. antrojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto pirmąjį įvertį paaiškėjo, kad ekonomikos augimas lėtėjo sparčiau, nei prognozuota. Palyginti su 2011 m. antruoju ketvirčiu, realus BVP pokytis sudarė 2,1 proc. – „Danske“ banko ekonomistų prognozė buvo 2,9 proc. Metinės prognozės kol kas nekeičiamos – Lietuvos ekonomika augs apie 2,7 proc.

Ekonomikos lėtėjimą nulėmė ir vidaus, ir išorės veiksniai. Prastėjančias eksporto tendencijas stebėjome jau pirmąjį šių metų ketvirtį, tačiau tuomet sparčiai augusi vidaus paklausa buvo labiau laikino pobūdžio. Buvo naivu tikėtis, kad įtampa finansų rinkose ir blogėjanti padėtis euro zonoje neturės įtakos vartojimui bei investicijoms.

Dėl išaugusios rizikos ir neapibrėžtumų mažėja investicijų paklausa. Tuo metu valstybė neturi finansinių galimybių didinti investicijų. Trečiąjį metų ketvirtį geri žemės ūkio rezultatai turėtų šiek tiek pristabdyti ekonomikos lėtėjimo tendencijas. Nors rizika šiuo metu yra padidėjusi, „Danske” banko vertinimu, euro zonai šiemet nepavyks išvengti recesijos ir teigiamas augimas prognozuojamas tik 2013 m.

Tačiau manome, kad Lietuvos augimas išliks teigiamas. Vokietijos, svarbios Lietuvos eksporto partnerės, ekonomika atrodo pakankamai neblogai: mažos palūkanos, atsigaunanti būsto rinka – šie veiksniai, tikėtina, teigiamai paveiks vidaus paklausą. Didesnio sulėtėjimo neprognozuojame ir Rusijoje. Taigi, nors Lietuvos eksportas ir sulėtės, tačiau tai, kad nesame prekybiniais ryšiais susiję su silpniausia euro zonos dalimi, padės išvengti recesijos.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »