Paaiškėjo Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2011 m. gruodžio 2 d. penktadienis

Gruodžio 2 d. paaiškėjo pirmosios Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai. I-IV klasių grupėje pergalę iškovojo „Auksinukų“ komanda iš Jonavos Panerio pradinės mokyklos, o V-VIII klasių grupėje - komanda „Alkana piniginė“ iš Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos. Olimpiados finale dėl garbingo titulo ir 3 000 litų klasės svajonės įgyvendinimui dviejose amžiaus grupėse rungėsi 12 komandų. Iš viso olimpiadoje dalyvavo daugiau kaip šimtas 1-8 klasių iš skirtingų Lietuvos miestų.

Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojus sveikino ir apdovanojo Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius Žilvinas Jančoras, Socialinės komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė ir Danske banko generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. 

„Šiuolaikiniame pasaulyje, kai kalbame apie atsakingą ir ateities iššūkius pasirengusį sutikti jaunimą, neabejotinai turime mintyje ir aukštą finansinio raštingumo lygį. Labai džiaugiamės pirmosios Finansinio raštingumo olimpiados rezultatais ir ketiname toliau aktyviai prisidėti prie vaikų finansinio raštingumo ugdymo“, - sako Gerimanta Stankutė, Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė.

Pasak G. Stankutės, planuojama, kad toks vaikų finansinių žinių išbandymas bus organizuojamas ir kitais metais. 

Olimpiada truko du mėnesius. Finale komandos turėjo įrodyti, kad ne tik žino patarimų, kaip taupyti ar uždirbti pinigus, tačiau ir moka planuoti savo biudžetą bei išmano pinigų istoriją, kilmę ir viešųjų finansų pagrindus.

„Matydami vaikų emocijas, tikrai galime suprasti, kad iš pažiūros nuobodi tema pastaruosius du mėnesius juos dar labiau motyvuodavo parodyti visas savo žinias ir įgūdžius. Būtent todėl Olimpiadoje svarbu ne tik nugalėti. Labai daug naujų žinių gavo visi dalyviai, kurie galės jas panaudoti praktikoje“, - sako Žilvinas Jančoras, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius.

Už Finansinio raštingumo olimpiados dalyvių darbus galėjo balsuoti svetainės www.fro.lt lankytojai, taip pat juos vertino komisija: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos Respublikos Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius Žilvinas Jančoras, Socialinės komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė bei Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė Gerimanta Stankutė. 

Finansinio raštingumo olimpiadą organizavo Danske bankas kartu su Finansinio savarankiškumo mokykla. Olimpiados partneriai – Lietuvos bankas, Lietuvos Respublikos Finansų ministerija bei Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

Apie „Danske Bank“

Finansinių paslaugų grupė „Danske Bank“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Kopenhagoje, yra didžiausias Danijoje ir antrasis pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje. Jos akcinis kapitalas sudaro 16,9 mlrd. eurų (apie 58,3 mlrd. litų). Grupė veikia 15-oje valstybių ir turi daugiau nei 660 banko skyrių, kuriuose dirba beveik 22 tūkst. darbuotojų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei 5 milijonai žmonių (neskaitant verslo klientų ir valstybinių institucijų).

Ir mažmenines, ir didmenines bankininkystės paslaugas „Danske Bank“ Grupė teikia 9-iose šalyse: Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Šiaurės Airijoje, Airijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »