Paaiškėjo Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2011 m. gruodžio 2 d. penktadienis

Gruodžio 2 d. paaiškėjo pirmosios Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai. I-IV klasių grupėje pergalę iškovojo „Auksinukų“ komanda iš Jonavos Panerio pradinės mokyklos, o V-VIII klasių grupėje - komanda „Alkana piniginė“ iš Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos. Olimpiados finale dėl garbingo titulo ir 3 000 litų klasės svajonės įgyvendinimui dviejose amžiaus grupėse rungėsi 12 komandų. Iš viso olimpiadoje dalyvavo daugiau kaip šimtas 1-8 klasių iš skirtingų Lietuvos miestų.

Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojus sveikino ir apdovanojo Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius Žilvinas Jančoras, Socialinės komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė ir Danske banko generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. 

„Šiuolaikiniame pasaulyje, kai kalbame apie atsakingą ir ateities iššūkius pasirengusį sutikti jaunimą, neabejotinai turime mintyje ir aukštą finansinio raštingumo lygį. Labai džiaugiamės pirmosios Finansinio raštingumo olimpiados rezultatais ir ketiname toliau aktyviai prisidėti prie vaikų finansinio raštingumo ugdymo“, - sako Gerimanta Stankutė, Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė.

Pasak G. Stankutės, planuojama, kad toks vaikų finansinių žinių išbandymas bus organizuojamas ir kitais metais. 

Olimpiada truko du mėnesius. Finale komandos turėjo įrodyti, kad ne tik žino patarimų, kaip taupyti ar uždirbti pinigus, tačiau ir moka planuoti savo biudžetą bei išmano pinigų istoriją, kilmę ir viešųjų finansų pagrindus.

„Matydami vaikų emocijas, tikrai galime suprasti, kad iš pažiūros nuobodi tema pastaruosius du mėnesius juos dar labiau motyvuodavo parodyti visas savo žinias ir įgūdžius. Būtent todėl Olimpiadoje svarbu ne tik nugalėti. Labai daug naujų žinių gavo visi dalyviai, kurie galės jas panaudoti praktikoje“, - sako Žilvinas Jančoras, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius.

Už Finansinio raštingumo olimpiados dalyvių darbus galėjo balsuoti svetainės www.fro.lt lankytojai, taip pat juos vertino komisija: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos Respublikos Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius Žilvinas Jančoras, Socialinės komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė bei Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė Gerimanta Stankutė. 

Finansinio raštingumo olimpiadą organizavo Danske bankas kartu su Finansinio savarankiškumo mokykla. Olimpiados partneriai – Lietuvos bankas, Lietuvos Respublikos Finansų ministerija bei Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

Apie „Danske Bank“

Finansinių paslaugų grupė „Danske Bank“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Kopenhagoje, yra didžiausias Danijoje ir antrasis pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje. Jos akcinis kapitalas sudaro 16,9 mlrd. eurų (apie 58,3 mlrd. litų). Grupė veikia 15-oje valstybių ir turi daugiau nei 660 banko skyrių, kuriuose dirba beveik 22 tūkst. darbuotojų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei 5 milijonai žmonių (neskaitant verslo klientų ir valstybinių institucijų).

Ir mažmenines, ir didmenines bankininkystės paslaugas „Danske Bank“ Grupė teikia 9-iose šalyse: Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Šiaurės Airijoje, Airijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »