Paaiškėjo Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2011 m. gruodžio 2 d. penktadienis

Gruodžio 2 d. paaiškėjo pirmosios Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai. I-IV klasių grupėje pergalę iškovojo „Auksinukų“ komanda iš Jonavos Panerio pradinės mokyklos, o V-VIII klasių grupėje - komanda „Alkana piniginė“ iš Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos. Olimpiados finale dėl garbingo titulo ir 3 000 litų klasės svajonės įgyvendinimui dviejose amžiaus grupėse rungėsi 12 komandų. Iš viso olimpiadoje dalyvavo daugiau kaip šimtas 1-8 klasių iš skirtingų Lietuvos miestų.

Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojus sveikino ir apdovanojo Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius Žilvinas Jančoras, Socialinės komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė ir Danske banko generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. 

„Šiuolaikiniame pasaulyje, kai kalbame apie atsakingą ir ateities iššūkius pasirengusį sutikti jaunimą, neabejotinai turime mintyje ir aukštą finansinio raštingumo lygį. Labai džiaugiamės pirmosios Finansinio raštingumo olimpiados rezultatais ir ketiname toliau aktyviai prisidėti prie vaikų finansinio raštingumo ugdymo“, - sako Gerimanta Stankutė, Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė.

Pasak G. Stankutės, planuojama, kad toks vaikų finansinių žinių išbandymas bus organizuojamas ir kitais metais. 

Olimpiada truko du mėnesius. Finale komandos turėjo įrodyti, kad ne tik žino patarimų, kaip taupyti ar uždirbti pinigus, tačiau ir moka planuoti savo biudžetą bei išmano pinigų istoriją, kilmę ir viešųjų finansų pagrindus.

„Matydami vaikų emocijas, tikrai galime suprasti, kad iš pažiūros nuobodi tema pastaruosius du mėnesius juos dar labiau motyvuodavo parodyti visas savo žinias ir įgūdžius. Būtent todėl Olimpiadoje svarbu ne tik nugalėti. Labai daug naujų žinių gavo visi dalyviai, kurie galės jas panaudoti praktikoje“, - sako Žilvinas Jančoras, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius.

Už Finansinio raštingumo olimpiados dalyvių darbus galėjo balsuoti svetainės www.fro.lt lankytojai, taip pat juos vertino komisija: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos Respublikos Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Finansinio savarankiškumo mokyklos direktorius Žilvinas Jančoras, Socialinės komunikacijos instituto direktorė prof. dr. Giedrė Kvieskienė bei Danske banko socialinės veiklos ir edukacinių projektų vadovė Gerimanta Stankutė. 

Finansinio raštingumo olimpiadą organizavo Danske bankas kartu su Finansinio savarankiškumo mokykla. Olimpiados partneriai – Lietuvos bankas, Lietuvos Respublikos Finansų ministerija bei Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

Apie „Danske Bank“

Finansinių paslaugų grupė „Danske Bank“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Kopenhagoje, yra didžiausias Danijoje ir antrasis pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje. Jos akcinis kapitalas sudaro 16,9 mlrd. eurų (apie 58,3 mlrd. litų). Grupė veikia 15-oje valstybių ir turi daugiau nei 660 banko skyrių, kuriuose dirba beveik 22 tūkst. darbuotojų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei 5 milijonai žmonių (neskaitant verslo klientų ir valstybinių institucijų).

Ir mažmenines, ir didmenines bankininkystės paslaugas „Danske Bank“ Grupė teikia 9-iose šalyse: Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Šiaurės Airijoje, Airijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »