SEB: vartojimo kreditai šiemet imami būstui įrengti arba automobiliui pirkti

Publikuota: 2012 m. spalio 2 d. antradienis

SEB bankas per pirmą šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, suteikė 20 proc. daugiau vartojimo kreditų – iš viso per 3,5 tūkstančio. Vidutinė tokio kredito suma taip pat padidėjo – nuo 11 iki 12 tūkst. litų. Banko duomenimis, šiuo metu dažniausiai gyventojai lėšas skolinasi būsto remontui ar jo įrengimui ir automobiliui pirkti.

„Gyventojai į banką ateina gerai įvertinę savo finansinę situaciją ir poreikius, skolinasi tikslią pinigų sumą konkretiems pirkiniams įsigyti. Kaip ir anksčiau, skolinamasi labai įvairiems poreikiams, pavyzdžiui, kelionėms, medicinos paslaugoms, bet dažniausiai gyventojai nurodo ketinantys atnaujinti būstą, pagerinti buitį ar įsigyti automobilį“, – sako SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

SEB banko statistikos analizė rodo, kad vartojimo kreditais daugiausia domisi didžiųjų miestų gyventojai. Šiemet 6 iš 10 vartojimo paskolą SEB banke ėmę gyventojai yra iš Vilniaus ir Kauno. Tokiomis paskolomis domisi 25–55 metų gyventojai. Pastaruoju metu pastebima, kad aktyviau vartojimo kreditus ima jaunesni, 25–34 amžiaus, gyventojai, o vyresnių, 45–54 metų amžiaus grupės, gyventojų finansavimo poreikiai šiek tiek mažėja.

„Tokius pokyčius pirmiausia reiktų sieti su finansinėmis galimybėmis. Vyresniųjų žmonių pajamos kur kas labiau priklauso nuo bendros darbo rinkos ir ekonominių pokyčių. Be to, vyresni žmonės laikui bėgant linkę turėti kuo mažiau įsipareigojimų. Tuo tarpu jaunesni žmonės gali greičiau ir lanksčiau prisitaikyti prie ekonominių pokyčių, keisti darbo vietą ir taip užsitikrinti pajamų stabilumą“, – sako V. Doveika.

Banko duomenimis, tiek pernai, tiek šiemet absoliuti dauguma ėmusiųjų vartojimo kreditus skolinosi litais, o vidutinis tokio kredito terminas SEB banke išlieka beveik nekintantis – 3,5 metų (ilgiausias terminas – 5 metai). Šiuo metu SEB banke didžiausia suteikiama vartojimo kredito suma yra iki 90 tūkst. litų. Tokių paskolų tiek litais, tiek eurais palūkanos prasideda nuo 8,5 procento.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »