SNORAS iš biudžeto gelbėjamas nebus

Publikuota: 2011 m. lapkričio 22 d. antradienis

Šiandien Lietuvos pramonininkų konfederacijoje finansų ministrė Ingrida Šimonytė pabrėžė, jog SNORUI gelbėti lėšos iš biudžeto nebus naudojamos.

„Tiesiogiai finansuojant iš biudžeto, numatant kažkokią eilutę SNORO gelbėjimui, tai tikrai tokių priemonių naudoti neketinama. Jeigu turto vertė būtų tokia maža, kad jo nepakaktų netgi draustiems indėliams, tuomet būtų sunaudotas Indėlių ir įsipareigojimų draudimo fonde turimas turtas ir, jeigu jo dar nepakaktų, tuomet valstybei tektų skolintis“, – teigė I. Šimonytė.

Kalbėdama apie SNORO banke „įšaldytas“ ES paramos lėšas, ministrė sakė, kad su LPK yra sutarta išsiaiškinti, kokios konkrečiai lėšos yra „įšaldytos“ ir tada bus ieškoma sprendimų. Tačiau verslo atstovai teigia, jog dėl „įšaldytų“ lėšų patiria daugybę nepatogumų.

„Situacija yra išties rimta ir reikės ieškoti sprendimų, nes sutartys pasirašytos ir įsipareigojimus reikės vykdyti. Tačiau aš vis dar tikiuosi protingo Vyriausybės požiūrio“, – komentavo bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Markūnas.

Ministrės I. Šimonytės teigimu, didžioji dalis gyventojų ir įmonių lėšų neviršija draudžiamosios sumos, ir šie pinigai bus grąžinti bet kokiu atveju. Tačiau galimybės atgauti didesnes sumas bei patenkinti kitų kreditorių reikalavimus priklausys nuo to, kokia yra tikroji banke esančio turto vertė.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »