#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 30 d. trečiadienis

Rugsėjo 18 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiantis #SWITCH! hakatonas sulaukė pastiprinimo. Savo žiniomis ir patirtimi su šiųmečio hakatono iššūkį priėmusiais programuotojais pasidalins IOTA, naujos decentralizuotos technologijos, kūrėjai iš Vokietijos. Tikimasi, kad pasaulinio garso ekspertų pamokos bus itin naudingos šio hakatono iššūkį priėmusiems dalyviams. Šiemet jų užduotis – „blockchain“ technologijos sprendimas, leisiantis pervesti pinigus į sąskaitą vien tik žinant telefono numerį.

Išskirtinis dėmesys – Daiktų internetui

Kaip pasakoja vienas iš IOTA kūrėjų Dominik Schiener, prieš prasidedant hakatonui jis ves dalyviams skirtą interneto seminarą. Jame didžiausias dėmesys bus skiriamas paaiškinti kas konkrečiai yra IOTA ir kaip įmanoma kurti aplikacijas su ja.

„Ypatingas dėmesys bus skiriamas Daiktų internetui. Šį interneto seminarą moderuosiu aš“, – pasakoja D. Schiener.

Daiktų internetu (angl. Internet of Things, IoT) yra vadinami internetu tarpusavyje sąveikaujantys įvairūs įrenginiai – pradedant esančiais namuose, baigiant veikiančiais įmonėse.

IOTA kūrėjas pabrėžė, kad hakatonas yra puiki proga įvairių sričių IT specialistams susiburti ir įveikti mestą iššūkį.

„Taip pat manome, kad pat yra puiki galimybė programuotojams pritaikyti naujus sprendimus pasitelkiant IOTA“ , – aiškino D. Schiener.

Šių metų #SWITCH! remiamo hakatono tema „Atvira bankininkystė 2.0. „blockchain“ technologija – decentralizuotas sprendimas banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajai“. Ką apie ją mano „blockchain“ pasaulyje garsus D. Schiener?

„Reikia pabrėžti, kad atviroje bankininkystėje 2.0 svarbiausią vaidmenį atlieka platformos. Bankams vystant nuosavas platformas gauname daugybę naujų aplikacijų, kurias gali kurti tiek įvairūs startuoliai, tiek korporacijos. Vadinamosios „išskirstytos duombazės“ (angl. distributed ledger), tokios kaip IOTA, bankams suteikia galimybę realizuoti šią viziją tampant platforma“, – kalbėjo IOTA kūrėjas.

Tikisi sprendimo ateičiai

#SWITCH! hakatoną remiančio „Swedbank“ elektroninės bankininkystės plėtros vadovas Baltijos šalyse Olegas Marofejevas priminė, kad iš „blockchain“ technologijai dedikuoto renginio dalyvių tikimasi sulaukti kasdienybėje pritaikomo sprendimo prototipo. Būtent dėl to ir buvo nuspręsta hakatono temą dalyviams paskelbti iš anksto.

„Nenorėjome daryti tiesiog eksperimentinio hakatono, kuriame žmonės pažaistų su technologijomis ir visi išsiskirstytų. Tikimės sprendimo, kuris būtų praktiškai pritaikomas“, – teigė O. Marofejevas.

„Swedbank“ atstovas paaiškino, kad hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį.

Hakatono laimėtojus išrinks specialiai šiam renginiui suburta profesionalų komisija, tarp kurios narių bus ir garsus verslininkas bei investuotojas Ilja Laursas. Laimėtojai bus paskelbti ir apdovanoti rugsėjo 19 d., paties technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! metu.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Išleidžiama moneta, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms

Lietuvos bankas paskelbė išleidžiantis naują kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulinio lygio mokslininko, semiotikos darbų autoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Mokėjimo terminalų rinkos prognozės 2020-iesiems

Per penkerius metus mokėjimo terminalų skaičius pasaulyje turėtų išaugti dvigubai. skaityti »

„Visa“ plečia atsiskaitymą QR kodais

„Visa“ pranešė, kad netrukus QR kodais bus galima atlikti finansines operacijas Egipte, Indonezijoje, Kazachstane, Nigerijoje Pakistane ir Vietname. skaityti »

Šiaulių banko grupės uždirbo rekordinį pelną

2016 metais Šiaulių banko grupė uždirbo 43,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 83 proc. daugiau nei 2015 metais. skaityti »

SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį. skaityti »

80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

„Danske Bank“ duomenimis, praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. skaityti »

Lietuvos bankas veiks ne tik kaip reiklus reguliuotojas, bet ir kaip prižiūrimų rinkos dalyvių partneris

Absoliuti dauguma Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių pripažįsta, kad centrinio banko priežiūra yra veiksminga, o respondentai aukštai vertina priežiūros darbuotojų kompetenciją ir elgesį. skaityti »

Už drabužius bus galima susimokėti per veidrodį

„eBay“ gamintojai sukūrė bekontaktį veidrodį „Oak Mirror“, per kurį galima susimokėti neišeinant iš parduotuvės matavimosi kabinos. skaityti »

„Blockchain“ ir biometrijos projektas – patogiam naudojimuisi bankinėmis paslaugomis

Kovo mėnesį Taline vyksiančioje konferencijoje „Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn“ bus pristatytas naujas projektas „Humaniq“. skaityti »

Anglijoje galima atsiskaityti balso komandomis

Didžiosios Britanijos bankas „Santander“ pirmasis šalyje įgyvendino atsiskaitymus, patvirtinant tapatybę balso atpažinimo technologija. skaityti »