Skelbiami SEB banko grupės Lietuvoje 2016 metų pirmo pusmečio veiklos rezultatai

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Preliminariais duomenimis, per 2016 metų pirmą pusmetį AB SEB bankas uždirbo 45,1 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 43,1 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. Šis rezultatas yra apskaičiuotas laikantis Lietuvos banko dokumentuose ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Per 2015 metų pirmą pusmetį AB SEB bankas uždirbo 36,9 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 32,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno.

SEB banko prezidento Raimondo Kvedaro komentaras

  • Pirmą šių metų pusmetį Lietuvos ekonominiai rodikliai gerėjo, o eksportas vėl tapo spartesnio BVP kilimo veiksniu. Todėl galime tikėtis, kad mažės nedarbas, augs gyventojų pajamos, o kartu stiprės ir vidaus rinka.
  • Nors paaiškėjus Didžiosios Britanijos referendumo rezultatams padidėjo neapibrėžtumas dėl regiono ekonomikos plėtros, tačiau bet kuriuo atveju jos pasitraukimo iš Europos Sąjungos pasekmės materializuosis ne artimiausiu laiku, taigi jas bus galima tiksliau įvertinti ir tinkamai pasirengti.  
  • Gerėjantys gyventojų ir įmonių lūkesčiai, didesnės verslo investicijos ir žemų palūkanų aplinka ir toliau lėmė tvarų banko paskolų portfelio augimą. Per pirmą šių metų pusmetį SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė padidėjo 8 procentais. Suteiktų paskolų suma būstui įsigyti pirmą metų pusmetį buvo 160 mln. Eur – 34 proc. daugiau negu analogišku laikotarpiu pernai. Dažniausiai dėl būstų paskolų kreipėsi didmiesčių gyventojai. Didėjantis vidaus vartojimas skatino ir vartojimo kreditų rinką – jų per pirmą pusmetį suteikėme 10 proc. daugiau negu analogišku laikotarpiu pernai.
  • Verslo plėtrai ir naujoms investicijoms aktyviai skolinosi mažos ir vidutinės įmonės, kurios yra pagrindinis ekonomikos variklis. Joms per pirmą šių metų pusmetį suteiktų paskolų suma padidėjo 43 procentais. Dėl didėjančių verslo investicijų į automobilių parkų atnaujinimą, įrenginius, žemės ūkio techniką, krovininį transportą didėjo ir lizingo mastas. Didelėms įmonėms suteiktų paskolų suma taip pat augo – joms per pirmą šių metų pusmetį suteikėme 53 proc. daugiau paskolų negu atitinkamu laikotarpiu pernai.
  • Dėl neigiamų palūkanų aplinkos banko pajamos, neskaičiuojant nebūdingų vienkartinių pajamų, sumažėjo 2 proc., palyginti su pirmu 2015 metų pusmečiu.   
  • Pirmą 2016 metų pusmetį toliau daugėjo klientų, pasirinkusių SEB pagrindiniu banku. Didėjant gyventojų mobilumui ir spartėjant gyvenimo tempui, vis daugiau mūsų klientų rinkosi nuotolinius kanalus ir savitarnos paslaugas: 4 proc. padidėjo interneto banku besinaudojančių klientų skaičius ir vis didesnė klientų dalis – 34 proc. – prie interneto banko jungiasi mobiliaisiais įrenginiais.
  • Atsižvelgę į klientų poreikius kasdienius finansus tvarkyti greitai ir paprastai, o į banko skyrių užsukti prireikus pasitarti sudėtingesniais finansų planavimo, taupymo, investavimo klausimais, toliau plėtėme finansinių konsultacijų skyrių tinklą Vilniuje ir Kaune – šiuo metu konsultacijų skyriai sudaro beveik trečdalį mūsų skyrių tinklo. Skaitmenizacijos eroje planuojame šia kryptimi eiti ir toliau, stengdamiesi būti geriausiu patarėju finansų klausimais ir gyventojams, ir įmonėms.

Pagrindiniai AB SEB banko grupės Lietuvoje duomenys

  • AB SEB banko grupės nuosavas kapitalas 2016 m. birželio 30 d. buvo 746 mln. eurų (2015 m. birželio 30 d. – 764 mln. eurų), t. y. sumažėjo 2 procentais dėl išmokėtų dividendų „Skandinaviska Enskilda Banken AB“.
  • AB SEB banko grupės turtas 2016 m. birželio 30 d. buvo 7,0 mlrd. eurų (2015 m. birželio 30 d. – 6,5 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 9 procentais.
  • AB SEB banko indėlių portfelis 2016 m. birželio 30 d. buvo 4,8 mlrd. eurų (2015 m. birželio 30 d. – 4,4 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 10 procentų.
  • AB SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė 2016 m. birželio 30 d. buvo 5,1 mlrd. eurų (2015 m. birželio 30 d. – 4,8 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 8 procentais.
  • AB SEB banko grupės 2016 m. pirmo pusmečio pajamos buvo 98,1 mln. eurų (2015 m. pirmą pusmetį – 78,2 mln. eurų). Neskaičiuojant nebūdingų vienkartinio pobūdžio pajamų 2016 m. pirmą pusmetį – dėl parduotų „Visa Europe Limited“ akcijų – banko pajamos buvo 76,7 mln. eurų, t. y. sumažėjo 2 proc., palyginti su pirmu 2015 metų pusmečiu.    
  • SEB interneto banko registruotų vartotojų 2016 m. pirmo pusmečio pabaigoje buvo 1,22 mln., t. y. padidėjo 45 tūkst. arba 4 proc., palyginti su 2015 m. birželio 30 d. duomenimis.
  • Grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius grynuosius pinigus priimančiuose bankomatuose, palyginti su 2015 m. pirmo pusmečio duomenimis, padidėjo 5 proc., o grynųjų pinigų įskaitymo operacijų skaičius banko skyriuose per tą patį laikotarpį sumažėjo 35 procentais.
  • Per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, padidėjo – 2016 m. pirmą pusmetį šis santykis pasiekė 38 procentus. Tai reiškia, kad visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, 38 proc. buvo mokama kortele (2015 m. pirmą pusmetį šis santykis buvo 34 procentai).
  • Atsiskaitymų SEB banko mokėjimo kortelėmis padidėjo 20 procentų, palyginti su 2015 m. pirmu pusmečiu.
  • 2016 m. birželio pabaigoje AB SEB bankas turėjo 38 klientų aptarnavimo padalinius visoje Lietuvoje, iš jų 12 - finansų konsultacijų skyriai.
  • SEB banko klientai gali naudotis didžiausiu Lietuvoje bankomatų tinklu, jungiančiu SEB ir DNB bankų bankomatus, t. y. 536 bankomatais.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »