„Apple“ planuoja atsisakyti „Intel“ procesorių

Publikuota: 2012 m. lapkričio 6 d. antradienis

Kompanijos „Apple“ inžinieriai mano, kad ARM architektūra ateityje taps asmeninių kompiuterių pagrindu. Perėjimas prie naujos architektūros neišvengiamas ir tai bus smūgis „Intel“ korporacijai, kurios procesoriais naudojasi „Apple“ ir kiti gamintojai.

„Apple“ ketina savo kompiuteriuose nebenaudoti „Intel“ procesorių ir pereiti prie savos gamybos lustų. Įmonės inžinieriai įsitikinę, kad šiandien išmaniuosiuose telefonuose ir planšetėse naudojami procesoriai taps tokie galingi, kad su jais bus galima paleisti programinę įrangą nešiojamuosiuose ir stacionariuosiuose kompiuteriuose.

„Intel“ procesorius su x86 architektūra „Apple“ renkasi nuo 2005 metų. Iki tol įmonė naudojo „PowerPC“ procesorius su RISC architektūra. „Intel“ procesorius nuspręsta rinktis dėl tos priežasties, kad jie tiko augančiai „Apple“ linijai, ypač nešiojamiesiems kompiuteriams, energijos sąnaudų taupymo požiūriu.

2010 metų sausį „Apple“ anonsavo planšetę „iPad“ ir pranešė, kad šiame įrenginyje pirmą kartą bus panaudotas nuosavos gamybos „Apple“ lustas – „Apple A4“. Vėliau šis procesorius tapo „iPhone 4“, pristatyto tų pačių metų birželį, pagrindu.

„Intel“ kol kas nesėkmingai bando pereiti į išmaniesiems telefonams skirtų procesorių rinką. Kompanija yra didžiausia procesorių asmeninėms sistemoms gamintoja, tačiau ši rinka šiuo metu nejuda į priekį. IDC prognozėmis, 2012 metais asmeninių kompiuterių pasaulinė rinka sudaro 5 proc. – iki 383 mln. vnt., o augimas 2011 metais siekė 1,6 proc.

 

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »