„Dell“ tyrė technologijų įtaką darbui

Publikuota: 2015 m. kovo 24 d. antradienis

Kompanija „Dell“, drauge su įmone „Intel“ atlikusi „Global Evolving Workforce“ tyrimą, paskelbė išvadas, susijusias su technologijų naudojimu darbo vietoje. Iš esmės tyrimas atsako į klausimą, kokį vaidmenį atlieka technologijos vykstant darbo vietų evoliucijai. Toliau pateikiame pagrindines tyrimo atskleistas išvadas.

Universalus mobilusis įrenginys, tinkantis visiems įmonės darbuotojams, neegzistuoja

Atlikdami savo darbą, įmonės darbuotojai naudojasi ne vienu, o keliais įrenginiais. Daugiau nei pusė darbuotojų, kurie naudojasi stacionariais kompiuteriais, renkasi ir kitą įrenginį, o tie, kas dirba planšetiniu kompiuteriu, derina jį drauge kitais prietaisais. Beje, planšečių ir kitų mobiliųjų prietaisų populiarumas stipriai auga.

Renkantis įrenginį, kuriuo dirbti, nulemia darbo našumo kriterijus. Tokį atsakymą pateikė 81 proc. respondentų. Dar vienas dalykas, nulemiantis įrenginio pasirinkimą, yra darbo vieta. 62 proc. darbuotojų mano, kad stacionarus kompiuteris yra geriausia priemonė darbui biure. Ypatingai populiarūs šie įrenginiai finansų įmonėse, sveikatos apsaugos ir valstybinėse struktūrose. Tačiau jei žmogus dirba namuose, jis pirmenybę teikia nešiojamiesiems kompiuteriams.

Biuras – vis dar visatos centras

Nepaisant to, kad jau siūloma galimybė dirbti skirtingose vietose, pagrindinė darbo vieta išlieka biuras. 97 proc. respondentų teigia reguliariai užsukantys į biurą. Stiprios ekonomikos šalyse darbuotojai biure praleidžia apie 30 val. per savaitę, augančios ekonomikos šalių darbuotojai biure būna apie 26 val. per savaitę. 35 proc. apklaustųjų sakė, kad apie 2 val. per savaitę jie dirba viešosiose vietose, 4 val. – kituose biuruose (pavyzdžiui, savo klientų) ir 5 val. – namuose. Likusį laiką darbai vyksta darbdavio biure.

Vis dėlto nemaža dalis darbuotojų teigia, kad biure jiems sunkoka susikaupti. 48 proc. apklaustųjų sako, kad darbe juos nuolat kas nors blaško, todėl beveik kas penktas biuro „gyventojas“ naudojasi ausinėmis.

Kas našiau – darbas biure ar nuotoliniu būdu?

Pasitikėjimas namuose dirbančiais darbuotojais auga. 52 proc. respondentų mano, kad dirbantys iš namų, dirba taip pat efektyviai ar net efektyviau nei biure. Tačiau tokia tendencija pastebima ne visose šalyse. Pavyzdžiui, Kinijoje, Indijoje, Turkijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose keturi darbuotojai iš dešimties įsitikinę, kad dirbantieji namuose yra mažiau produktyvūs. 29 proc. stiprios ekonomikos valstybių darbuotojų teigė neturintys jokios nuomonės šiuo klausimu.

O ką apie savo darbą mano patys darbuotojai, dirbantys nuotoliniu būdu. 50 proc. tokių darbuotojų teigia namuose padarantys daugiau nei biure. 36 proc. įsitikinę, kad jų produktyvumas nepriklauso nuo darbo vietos. Ir tik 14 proc. respondentų prisipažino, kad namuose dirba ne taip efektyviai kaip biure.

Darbas + poilsis = gyvenimas

Įsigalint technologijoms, žmonės turi daugiau pasirinkimo galimybių: kada ir kur jiems atlikti savo tiesiogines užduotis. 64 proc. respondentų dalį darbo atlieka namuose, pasibaigus oficialiam darbo laikui. 83 proc. pereinamosios ekonomikos šalių darbuotojų teigė, kad grįžę namo, jie dar pasitikrina darbinį paštą. Išsivysčiusios ekonomikos šalyse tokių darbuotojų tik 42 proc.

Vadovai ribą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo trina dažniau. Asmenines technologijas darbo tikslais naudoja 64 proc. respondentų, o namuose 45 proc. vadovų naudojasi darbinėmis technologijomis.

Daugiau nei pusė darbuotojų darbe naudojasi asmeniniais įrenginiais arba planuoja tai daryti ateityje. 43 proc. respondentų prisipažino, kad daro tai paslapčia nuo vadovų. Dažniausiai naudojamasi asmeniniais išmaniaisiais telefonais ir nešiojamaisiais kompiuteriais.

Darbuotojų laimės paslaptis – technologijos

Kas ketvirtas darbuotojas teigė, kad technologijos pakeitė jo darbą. Jų nuomone, nauji technologiniai instrumentai būtini norint dirbti produktyviai ir efektyviai. Augančios ekonomikos šalyse visuomenės informavimo ir pramogų sektoriuose dirbantys asmenys ypatingai vertina technologijų teikiamą naudą – dėl jų jie pasiruošę pasilikti turimoje darbo vietoje arba ieškoti naujos.

76 proc. respondentų teigė, kad pastaruoju metu technologijos paveikė jų darbo kokybę. 46 proc. įsitikinę, kad jos padėjo padidinti produktyvumą ir greičiau gauti reikiamos informacijos. Tačiau dalis darbuotojų mano, kad technologijos sumažino jų produktyvumą ir sutrukdė jų karjerai. Daugiausia taip manančiųjų užfiksuota Indijoje.

Dar vienas įdomus dalykas, kad beveik pusė darbuotojų teigė, jog renkantis naujas technologijas jų bendrovių IT skyriai atsižvelgė į darbuotojų pageidavimus.

Praėjusių metų pabaigoje „Dell“ ir „Intel“ atliktame tyrime dalyvavo beveik penki tūkstančiai mažų, vidutinių ir didelių įmonių darbuotojų iš 12 pasaulio šalių.

 

Šaltinis: dell.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »