ESBO nagrinėja tolesnius žingsnius stiprinant visapusišką kibernetinį saugumą

Publikuota: 2011 m. gegužės 10 d. antradienis

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pirmadienį Vienoje prasidėjusioje dviejų dienų trukmės tarptautinėje konferencijoje aiškinasi savo vaidmenį sprendžiant iššūkius saugumui, kylančius virtualioje erdvėje.

Remiantis tuo, kad visapusiškas požiūris į kibernetinį saugumą yra ESBO skiriamasis ženklas, konferencijos tikslas yra išnagrinėti būsimą ESBO vaidmenį šioje srityje, pasikliaujant organizacijos stipriosiomis savybėmis, tokiomis kaip platforma kooperatyviniam saugumui.

„Konferencija skirta apžvelgti būdams, kuriais ESBO galėtų sujungti įvairius požiūrius į kibernetinį saugumą. Elgesio virtualioje erdvėje normų kūrimas galėtų būti viena iš galimybių šioje srityje“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas, atstovaujantis ESBO pirmininkaujančiai Lietuvai.

„Kovodami su grėsmėmis virtualioje erdvėje turime užtikrinti, kad bendrosios vertybės – žmogaus teisės, pagrindinės laisvės ir demokratija – liktų nepajudintos“, – cituojamas E. Bajarūnas ESBO pranešime spaudai.

Dalyviai dalinsis nuomonėmis dėl valstybių elgesį virtualioje erdvėje apibrėžiančių normų nustatymo poreikių siekiant didesnio nuspėjamumo ir pasitikėjimo tarp valstybių galimos kibernetinio saugumo krizės metu.

Konferencijoje taip pat apžvelgiama virtualioje erdvėje kylančių pavojų įvairovė ir piktnaudžiavimo virtualia erdve formos. Dalyviai aptaria atsakus į įvairaus pobūdžio iššūkius kibernetinėje erdvėje, tarp jų ir tuos atsakus, kurie būtų rengiami įtraukiant tarptautines ir regionines organizacijas.

„Net stipriausios ir labiausiai išsivysčiusios šalys nepajėgia pavieniui kovoti su virtualios erdvės grėsmėmis. Tarptautinis bendradarbiavimas bus būtinas, o tarptautiniai forumai, tokie kaip ESBO, šiuo požiūriu, vaidins svarbų vaidmenį“, – sakė ESBO sekretoriato tarptautinio bendradarbiavimo vadovas Oleksandras Pavliukas.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »