„Intel“: nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai išnyks per artimiausią dešimtmetį

Publikuota: 2011 m. liepos 19 d. antradienis

San Franciske (JAV) vykusioje konferencijoje „SEMICON West“ kompanijos „Intel“ atstovas Rama Skukla pasidalijo prognozėmis apie tai, jog skirtumai tarp įprastinių nešiojamųjų ir modernių planšetinių kompiuterių nyksta sparčiau, nei tai numano dauguma šios įrangos kūrėjų ir gamintojų.

Negana to, R. Skukla nuomone, visai tikėtina, jog nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai tokie, kokius mes įsivaizduojame šiandien, išnyks per artimiausią dešimtmetį.

„Bus sunku pastebėti tą momentą, kai prasidės vieno tipo įrenginių saulėlydis ir prasidės naujos kartos gaminių bumas. Netgi šiandien asmeninių kompiuterių koncepcija jau yra pasenusi moraliniu požiūriu“, – kalbėjo „Intel“ atstovas.

Klausytojams jis taip pat pridūrė, jog ateities kompiuteriai taps itin mobiliais „asmeniniais kompanionais“, kurie sinchronizuos savo duomenis tarpusavyje, pasinaudodami kiekvieną vartotoją supančiu individualiu informacinio tinklo „debesimi“. Šia informacija vartotojai galės dalytis su kitais arba išsaugoti privatumą, atsižvelgdami į savo poreikius.

R. Skukla teigimu, tokio keitimosi informacija saugumui užtikrinti prireiks glaudaus aparatinės ir programinės įrangos kūrėjų bendradarbiavimo. Pranešime taip pat buvo teigiama, jog „Intel“ šiuo metu aktyviai dirba minėtoje srityje ir per artimiausius penkerius metus turėtume sulaukti „esminių pokyčių“. Pavyzdžiui, vien tik grafikos procesorių našumą iki 2015 metų tikimasi padidinti 12 kartų. Toks teiginys grindžiamas dabartinių „Sandy Bridge“ mikroprocesorių pažanga.

Deja, nebuvo detalizuota, kaip konkrečiai atrodys plataus vartojimo elektronikos įrenginiai po 10 metų. Žvelgiant į praeitį, akivaizdu, jog technologijų pažanga labiausiai keitė komunikacijas, tiksliau, mobiliuosius telefonus. Galima tikėtis, jog tendencija išliks, tačiau kalbos apie formą lieka spekuliacinio pobūdžio, galbūt tai bus išmanieji laikrodžiai, galintys suprojektuoti didelės raiškos vaizdą ant praktiškai bet kokio paviršiaus. Įmanoma, jog tai bus jutikliai, reaguojantys į mūsų judesius. Tikimasi, kad ekranus pakeis „Star Wars“ visatą primenančios hologramos. Bet kuriuo atveju, naujos technologijos turėtų būti įdomios.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »