Išmaniosios įrangos gerbėjai labiausiai saugo planšetes ir mobiliuosius telefonus

Publikuota: 2014 m. vasario 5 d. trečiadienis

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, Lietuvos gyventojai perka vis daugiau nešiojamų išmaniųjų įrenginių, iš kurių labiausiai saugo planšetinius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus. Būtent šie įrenginiai dažniausiai apdraudžiami pirkinių draudimu. Tarp apdraustų įrenginių planšetės sudaro apie 46 proc., o mobilieji telefonai – 16 proc.

„Tenka pripažinti, kad planšetiniai kompiuteriai ir mobilieji telefonai nukenčia panašiai. Iš apdraustų mobiliųjų telefonų nukentėjo apie 14 proc., o planšečių -  16 proc. Įdomu tai, kad fototechnika, nors draudžiama panašiai kaip mobilieji telefonai, sugadinama ar prarandama rečiau – į draudimo bendrovę kreipiasi tik apie 5 proc. apdraustų fotoaparatų savininkų. Pirkinių draudimas Lietuvoje įsibėgėja gana greitai ir žmonės jau įvertino jo naudą“, - teigė „PZU Lietuva“ Naujų kanalų skyriaus vadovas Rimtas Vaitkunskas.

Išmaniuosius telefonus nuo vagysčių ir sugadinimo dažniau draudžia jaunesni žmonės - 20-39 metų gyventojai, kurie paprastai įsigyja brangesnius išmaniuosius telefonus. R. Vaitkunskas atkreipė dėmesį, kad garantinis remontas negalioja įrangai, kuri sudužo ar sugedo dėl savininko kaltės ar neapdairumo. Tokiu atveju nuostolius padengia tik draudimas.

„PZU Lietuva“ Naujų kanalų skyriaus vadovas teigė, kad sugadinto ar sudužusio mobiliojo telefono remontas kainuoja gana brangiai – jis gali siekti  ir daugiau nei pusę aparato kainos. Šiandieniniai draudimo bendrovės duomenys rodo, kad tenka kompensuoti gana dideles sumas už sugadintus telefonus. Išmokos už mobiliuosius telefonus yra didesnės net už planšetinių kompiuterių draudimo išmokas.

Dažniausiai draudžiamos planšetės, kainuojančios iki 500 Lt, beveik perpus mažiau apdraudžiama planšečių, kainuojančių 1000 Lt ir daugiau. Tuo tarpu 500-1000Lt vertės planšetės sudaro trečdalį apdraudžiamų įrenginių.

R. Vaitkunskas mano, kad mobiliųjų įrenginių – telefonų ir planšetinių kompiuterių – apsaugos poreikis tik augs, nes aparatai tampa vis sudėtingesni, o žmonės - mobilesni. Tai reiškia, kad bus daugiau situacijų ir vietų, kur žmonės naudosis nešiojamais įrenginiais, o tai kartu didins riziką ir aparatui sudužti ar jį prarasti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »