„Kaspersky Lab“ kuria savą operacinę sistemą

Publikuota: 2012 m. spalio 17 d. trečiadienis

Kompanija „Kaspersky Lab“ kuria operacinę sistemą, skirtą kritiškai svarbioms, pramoniniuose objektuose naudojamoms informacinėms sistemoms (Industrial Control Systems, ICS), pranešė kompanijos įkūrėjas Eugenijus Kasperskis.

Jo teigimu, pramoninės informacinės sistemos ir įprastos, įdiegtos į paprastų vartotojų kompiuterius, turi skirtingus prioritetus saugumo ir funkcionalumo srityje. Paprastose kompanijose svarbiausia – informacijos konfidencialumas, o pramoniniuose objektuose – darbingumo išsaugojimas. Todėl strategiškai svarbiuose objektuose programinė įranga atnaujinama tik po itin kruopščių patikrinimų ir testų, o kartais neatnaujinama apskritai. Atnaujinimas gali būti iš principo uždraustas dalykas, numatytas kompanijos saugumo politikoje.

E. Kasperskis atkreipė dėmesį, kad „Kaspersky Lab“ kuriama operacinė sistema bus itin siauros specializacijos, t. y. ji bus skirta konkrečioms užduotims atlikti. Ji „nebus skirta žaisti „Half-Life“, vaizdinei medžiagai redaguoti ar bendrauti socialiniuose tinkluose“. „Kaspersky Lab" ekspertai darbuojasi prie programinės įrangos rašymo metodo, kuris iš principo negalėtų vykdyti operacinėje sistemoje nenumatyto funkcionalumo.

Savo pasisakymo pabaigoje E. Kasperskis pareiškė, kad iš principo saugios aplinkos kūrimas – „projektas sunkus, praktiškai neįgyvendinamas be aktyvaus darbo su potencialiais užsakovais“. Dėl šios priežasties daugelis naujos iniciatyvos detalių neatskleidžiama.

Šaltinis: lenta.ru, penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »