Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Kompanijos „Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės.

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus direktoriaus pavaduotoja, mokslininkė Susan Dumais mano, kad 2027 m. iš viso nebesinaudosime paieškos laukeliu. „Tas langelis visai išnyks. Jį pakeis kitokios paieškos funkcijos, labiau integruotos, kontekstinės.“

Anot jos, viso to pradžia – balso užklausos, dažniausiai naudojamos mobiliuosiuose telefonuose ir išmaniųjų namų sistemose. Manoma, kad išpopuliarės vaizdo paieška, kai informacija bus ieškoma pateikiant savo nuotrauką ar vaizdo įrašą. Tokiais būdais bus ieškoma vietų, konkrečių asmenų ar drabužių, kitokių prekių (pvz., jei norite įsigyti mieste matytą gražią suknelę) ir pan.

2017 m., anot S. Dumais, labiau ištobulės mašinų ir dirbtinio intelekto sistemų mokymas. „Per pastaruosius metus pastebėjome, kad robotai gerokai patobulėjo, atpažindami kalbą, atvaizdus. Mašinos tampa vis galingesnės, apdoroja vis didesnį duomenų srautą. Kitais metais patobulės ir pagerės mašinų gebėjimas pateikti tikslesnius paieškos rezultatus“, – teigia ji.

„MSR NExT Microsoft“ skyriaus tyrėja Mar Gonzalez Franco teigia, kad  virtualioji realybė iki 2027 m. suteiks tokių stebinančių galimybių, kad pradėsime abejoti, kas realu, o kas ne, kai kam ji gali netgi sukelti haliucinacijų. „Naudodama šią technologiją, žmonija galės keisti ir gerinti informacijos priėmimo bei suvokimo sistemas. Virtualioji realybė stimuliuos ne tik regą ir klausą, bet ir kitus pojūčius, įskaitant lytėjimą“, – sako M. G. Franco.

Vyresnioji „Microsoft“ tyrėja Nicole Immorlica teigia, kad 2027 m. procesų automatizavimas  paskatins naujos ekonomikos kūrimąsi. Naujajai ekonomikai daugiausia įtakos darys žmonių suteikiama informacija apie įvairius jų gyvenimo aspektus. Ekonomistai turės susimąstyti apie sąžiningos kompensacijos būdus tiems žmonėms, kurių individualus indėlis yra reikšmingiausias. Vertybės ir turtai turės būti perskirstyti keičiant mokesčius ir socialines programas.

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »