Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Kompanijos „Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės.

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus direktoriaus pavaduotoja, mokslininkė Susan Dumais mano, kad 2027 m. iš viso nebesinaudosime paieškos laukeliu. „Tas langelis visai išnyks. Jį pakeis kitokios paieškos funkcijos, labiau integruotos, kontekstinės.“

Anot jos, viso to pradžia – balso užklausos, dažniausiai naudojamos mobiliuosiuose telefonuose ir išmaniųjų namų sistemose. Manoma, kad išpopuliarės vaizdo paieška, kai informacija bus ieškoma pateikiant savo nuotrauką ar vaizdo įrašą. Tokiais būdais bus ieškoma vietų, konkrečių asmenų ar drabužių, kitokių prekių (pvz., jei norite įsigyti mieste matytą gražią suknelę) ir pan.

2017 m., anot S. Dumais, labiau ištobulės mašinų ir dirbtinio intelekto sistemų mokymas. „Per pastaruosius metus pastebėjome, kad robotai gerokai patobulėjo, atpažindami kalbą, atvaizdus. Mašinos tampa vis galingesnės, apdoroja vis didesnį duomenų srautą. Kitais metais patobulės ir pagerės mašinų gebėjimas pateikti tikslesnius paieškos rezultatus“, – teigia ji.

„MSR NExT Microsoft“ skyriaus tyrėja Mar Gonzalez Franco teigia, kad  virtualioji realybė iki 2027 m. suteiks tokių stebinančių galimybių, kad pradėsime abejoti, kas realu, o kas ne, kai kam ji gali netgi sukelti haliucinacijų. „Naudodama šią technologiją, žmonija galės keisti ir gerinti informacijos priėmimo bei suvokimo sistemas. Virtualioji realybė stimuliuos ne tik regą ir klausą, bet ir kitus pojūčius, įskaitant lytėjimą“, – sako M. G. Franco.

Vyresnioji „Microsoft“ tyrėja Nicole Immorlica teigia, kad 2027 m. procesų automatizavimas  paskatins naujos ekonomikos kūrimąsi. Naujajai ekonomikai daugiausia įtakos darys žmonių suteikiama informacija apie įvairius jų gyvenimo aspektus. Ekonomistai turės susimąstyti apie sąžiningos kompensacijos būdus tiems žmonėms, kurių individualus indėlis yra reikšmingiausias. Vertybės ir turtai turės būti perskirstyti keičiant mokesčius ir socialines programas.

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »