Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

Publikuota: 2016 m. gruodžio 9 d. penktadienis

Kompanijos „Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės.

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus direktoriaus pavaduotoja, mokslininkė Susan Dumais mano, kad 2027 m. iš viso nebesinaudosime paieškos laukeliu. „Tas langelis visai išnyks. Jį pakeis kitokios paieškos funkcijos, labiau integruotos, kontekstinės.“

Anot jos, viso to pradžia – balso užklausos, dažniausiai naudojamos mobiliuosiuose telefonuose ir išmaniųjų namų sistemose. Manoma, kad išpopuliarės vaizdo paieška, kai informacija bus ieškoma pateikiant savo nuotrauką ar vaizdo įrašą. Tokiais būdais bus ieškoma vietų, konkrečių asmenų ar drabužių, kitokių prekių (pvz., jei norite įsigyti mieste matytą gražią suknelę) ir pan.

2017 m., anot S. Dumais, labiau ištobulės mašinų ir dirbtinio intelekto sistemų mokymas. „Per pastaruosius metus pastebėjome, kad robotai gerokai patobulėjo, atpažindami kalbą, atvaizdus. Mašinos tampa vis galingesnės, apdoroja vis didesnį duomenų srautą. Kitais metais patobulės ir pagerės mašinų gebėjimas pateikti tikslesnius paieškos rezultatus“, – teigia ji.

„MSR NExT Microsoft“ skyriaus tyrėja Mar Gonzalez Franco teigia, kad  virtualioji realybė iki 2027 m. suteiks tokių stebinančių galimybių, kad pradėsime abejoti, kas realu, o kas ne, kai kam ji gali netgi sukelti haliucinacijų. „Naudodama šią technologiją, žmonija galės keisti ir gerinti informacijos priėmimo bei suvokimo sistemas. Virtualioji realybė stimuliuos ne tik regą ir klausą, bet ir kitus pojūčius, įskaitant lytėjimą“, – sako M. G. Franco.

Vyresnioji „Microsoft“ tyrėja Nicole Immorlica teigia, kad 2027 m. procesų automatizavimas  paskatins naujos ekonomikos kūrimąsi. Naujajai ekonomikai daugiausia įtakos darys žmonių suteikiama informacija apie įvairius jų gyvenimo aspektus. Ekonomistai turės susimąstyti apie sąžiningos kompensacijos būdus tiems žmonėms, kurių individualus indėlis yra reikšmingiausias. Vertybės ir turtai turės būti perskirstyti keičiant mokesčius ir socialines programas.

Šaltinis: cnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »