Lietuva vis geriau išnaudoja turimą informacinių ir ryšių technologijų potencialą

Publikuota: 2016 m. liepos 8 d. penktadienis

Lietuva pasaulyje vis labiau pastebima pagal didėjančio įprastų ir ypač mobiliųjų interneto naudotojų skaičių bei nuosekliai didėjančią tarptautinio interneto greitaveiką – tai rodo Pasaulio ekonomikos forumo šią savaitę paskelbtas reitingas, kuris įvertina valstybių galimybes išnaudoti turimą informacinių ir ryšių technologijų (IRT) potencialą. 2016 metų reitinge Lietuva užėmė 29-ą vietą ir pakilo dvejomis pozicijomis lyginant su 2015 metų reitingu.

„Svarbu suprasti, kad augantys skaitmeninimo mastai apima ne tik technologijas. Tai vis labiau atsilieps visiems sektoriams – transporto, bankininkystės ir kitiems. Su skaitmeninimu susiję ne mažiau svarbūs pokyčiai laukia ir darbo rinkos, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų santykių, darbo metodų ir kitose srityse. Gebėjimas visa tai suvaldyti ir tuo naudotis gali tapti Lietuvos ekonomikos stabilumo garantu, todėl turime strategiškai išnaudoti visus Lietuvoje esančios informacinių technologijų infrastruktūros pajėgumus“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.

Nors skaitmenines naujoves daugiausia lemia naudotojų paklausos didėjimas daugelyje pasaulio šalių, tačiau Pasaulio ekonomikos forumas pastebi, kad atotrūkis tarp augančio individualaus IRT naudojimo ir viešojo sektoriaus dalyvavimo skaitmeninėje ekonomikoje kasmet didėja ir kelia vis didesnį nerimą.

„Būdama maža ir atvira ekonomika Lietuva turi stengtis būti priekyje, todėl būtinas strateginis valstybės požiūris į pramonės ir kitų sektorių skaitmeninimą bei su tuo susijusius pokyčius visuomenėje. Jau dabar Lietuvoje esamos technologijos ir jų geresnis įgalinimas padės sujungti ne tik gamybos įrenginius įmonėse, bet ir atskiras gamyklas bei vertės grandines tolimose šalyse į vieną globalią ekonomikos sistemą. Tai skatins naujus visų lygių įmonių bendradarbiavimo būdus: projektavimo, gamybos, pardavimo, logistikos, techninės priežiūros ir aptarnavimo srityse, bei atneš vis didesnę ekonominę naudą“, – teigė R. Dargis.

Sparčiausias augimas pastebėtas patentų naudojimo ir konkrečiai IRT veiklai skirtų patentų naudojimo srityje. Tikėtina, kad ši sritis ir ateityje didins Lietuvos potencialą.

Pasak LPK prezidento, nors pasauliniame reitinge Lietuvos turima IT infrastruktūra įvertinta labai teigiamai, tačiau visiškai išnaudoti turimų technologijų potencialo vis dar nesugebame, todėl dar yra kur pasistengti ir tobulėti. Lietuvoje augimo potencialas galimas, pavyzdžiui, šiose srityse: įmonių, turinčių interneto tinklalapį, skaičius šiuo metu sudaro tik 77 proc., debesų kompiuteriją išnaudoja tik 13 proc. Lietuvos įmonių, o duomenų saugyklas – tik 50 proc. verslo įmonių.

Turimos technologijos ir infrastruktūra  jau dabar leistų tikslingai jas pritaikyti, pvz., Lietuvos pramonės sustiprėtų diegiant geresnes valdymo sistemas, debesų kompiuterijos sprendimais paremtą gamybos ar užsakymų valdymo įrenginius ar kitas technologijas, kurios vis dažniau priskiriamos ketvirtosios pramonės revoliucijos (angl. Industry 4.0.) sričiai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »