Lietuva vis geriau išnaudoja turimą informacinių ir ryšių technologijų potencialą

Publikuota: 2016 m. liepos 8 d. penktadienis

Lietuva pasaulyje vis labiau pastebima pagal didėjančio įprastų ir ypač mobiliųjų interneto naudotojų skaičių bei nuosekliai didėjančią tarptautinio interneto greitaveiką – tai rodo Pasaulio ekonomikos forumo šią savaitę paskelbtas reitingas, kuris įvertina valstybių galimybes išnaudoti turimą informacinių ir ryšių technologijų (IRT) potencialą. 2016 metų reitinge Lietuva užėmė 29-ą vietą ir pakilo dvejomis pozicijomis lyginant su 2015 metų reitingu.

„Svarbu suprasti, kad augantys skaitmeninimo mastai apima ne tik technologijas. Tai vis labiau atsilieps visiems sektoriams – transporto, bankininkystės ir kitiems. Su skaitmeninimu susiję ne mažiau svarbūs pokyčiai laukia ir darbo rinkos, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų santykių, darbo metodų ir kitose srityse. Gebėjimas visa tai suvaldyti ir tuo naudotis gali tapti Lietuvos ekonomikos stabilumo garantu, todėl turime strategiškai išnaudoti visus Lietuvoje esančios informacinių technologijų infrastruktūros pajėgumus“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.

Nors skaitmenines naujoves daugiausia lemia naudotojų paklausos didėjimas daugelyje pasaulio šalių, tačiau Pasaulio ekonomikos forumas pastebi, kad atotrūkis tarp augančio individualaus IRT naudojimo ir viešojo sektoriaus dalyvavimo skaitmeninėje ekonomikoje kasmet didėja ir kelia vis didesnį nerimą.

„Būdama maža ir atvira ekonomika Lietuva turi stengtis būti priekyje, todėl būtinas strateginis valstybės požiūris į pramonės ir kitų sektorių skaitmeninimą bei su tuo susijusius pokyčius visuomenėje. Jau dabar Lietuvoje esamos technologijos ir jų geresnis įgalinimas padės sujungti ne tik gamybos įrenginius įmonėse, bet ir atskiras gamyklas bei vertės grandines tolimose šalyse į vieną globalią ekonomikos sistemą. Tai skatins naujus visų lygių įmonių bendradarbiavimo būdus: projektavimo, gamybos, pardavimo, logistikos, techninės priežiūros ir aptarnavimo srityse, bei atneš vis didesnę ekonominę naudą“, – teigė R. Dargis.

Sparčiausias augimas pastebėtas patentų naudojimo ir konkrečiai IRT veiklai skirtų patentų naudojimo srityje. Tikėtina, kad ši sritis ir ateityje didins Lietuvos potencialą.

Pasak LPK prezidento, nors pasauliniame reitinge Lietuvos turima IT infrastruktūra įvertinta labai teigiamai, tačiau visiškai išnaudoti turimų technologijų potencialo vis dar nesugebame, todėl dar yra kur pasistengti ir tobulėti. Lietuvoje augimo potencialas galimas, pavyzdžiui, šiose srityse: įmonių, turinčių interneto tinklalapį, skaičius šiuo metu sudaro tik 77 proc., debesų kompiuteriją išnaudoja tik 13 proc. Lietuvos įmonių, o duomenų saugyklas – tik 50 proc. verslo įmonių.

Turimos technologijos ir infrastruktūra  jau dabar leistų tikslingai jas pritaikyti, pvz., Lietuvos pramonės sustiprėtų diegiant geresnes valdymo sistemas, debesų kompiuterijos sprendimais paremtą gamybos ar užsakymų valdymo įrenginius ar kitas technologijas, kurios vis dažniau priskiriamos ketvirtosios pramonės revoliucijos (angl. Industry 4.0.) sričiai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »