Lietuva vis geriau išnaudoja turimą informacinių ir ryšių technologijų potencialą

Publikuota: 2016 m. liepos 8 d. penktadienis

Lietuva pasaulyje vis labiau pastebima pagal didėjančio įprastų ir ypač mobiliųjų interneto naudotojų skaičių bei nuosekliai didėjančią tarptautinio interneto greitaveiką – tai rodo Pasaulio ekonomikos forumo šią savaitę paskelbtas reitingas, kuris įvertina valstybių galimybes išnaudoti turimą informacinių ir ryšių technologijų (IRT) potencialą. 2016 metų reitinge Lietuva užėmė 29-ą vietą ir pakilo dvejomis pozicijomis lyginant su 2015 metų reitingu.

„Svarbu suprasti, kad augantys skaitmeninimo mastai apima ne tik technologijas. Tai vis labiau atsilieps visiems sektoriams – transporto, bankininkystės ir kitiems. Su skaitmeninimu susiję ne mažiau svarbūs pokyčiai laukia ir darbo rinkos, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų santykių, darbo metodų ir kitose srityse. Gebėjimas visa tai suvaldyti ir tuo naudotis gali tapti Lietuvos ekonomikos stabilumo garantu, todėl turime strategiškai išnaudoti visus Lietuvoje esančios informacinių technologijų infrastruktūros pajėgumus“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.

Nors skaitmenines naujoves daugiausia lemia naudotojų paklausos didėjimas daugelyje pasaulio šalių, tačiau Pasaulio ekonomikos forumas pastebi, kad atotrūkis tarp augančio individualaus IRT naudojimo ir viešojo sektoriaus dalyvavimo skaitmeninėje ekonomikoje kasmet didėja ir kelia vis didesnį nerimą.

„Būdama maža ir atvira ekonomika Lietuva turi stengtis būti priekyje, todėl būtinas strateginis valstybės požiūris į pramonės ir kitų sektorių skaitmeninimą bei su tuo susijusius pokyčius visuomenėje. Jau dabar Lietuvoje esamos technologijos ir jų geresnis įgalinimas padės sujungti ne tik gamybos įrenginius įmonėse, bet ir atskiras gamyklas bei vertės grandines tolimose šalyse į vieną globalią ekonomikos sistemą. Tai skatins naujus visų lygių įmonių bendradarbiavimo būdus: projektavimo, gamybos, pardavimo, logistikos, techninės priežiūros ir aptarnavimo srityse, bei atneš vis didesnę ekonominę naudą“, – teigė R. Dargis.

Sparčiausias augimas pastebėtas patentų naudojimo ir konkrečiai IRT veiklai skirtų patentų naudojimo srityje. Tikėtina, kad ši sritis ir ateityje didins Lietuvos potencialą.

Pasak LPK prezidento, nors pasauliniame reitinge Lietuvos turima IT infrastruktūra įvertinta labai teigiamai, tačiau visiškai išnaudoti turimų technologijų potencialo vis dar nesugebame, todėl dar yra kur pasistengti ir tobulėti. Lietuvoje augimo potencialas galimas, pavyzdžiui, šiose srityse: įmonių, turinčių interneto tinklalapį, skaičius šiuo metu sudaro tik 77 proc., debesų kompiuteriją išnaudoja tik 13 proc. Lietuvos įmonių, o duomenų saugyklas – tik 50 proc. verslo įmonių.

Turimos technologijos ir infrastruktūra  jau dabar leistų tikslingai jas pritaikyti, pvz., Lietuvos pramonės sustiprėtų diegiant geresnes valdymo sistemas, debesų kompiuterijos sprendimais paremtą gamybos ar užsakymų valdymo įrenginius ar kitas technologijas, kurios vis dažniau priskiriamos ketvirtosios pramonės revoliucijos (angl. Industry 4.0.) sričiai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »